A Vidi ázott meg jobban a döntőben, kupagyőztes a Fradi!

Budapest - Az FTC 21. alkalommal nyert. VIDEÓ!

A Ferencváros stadionjában, a Groupama Arénában rendezték a Magyar Kupa döntőjét, amely a 75. volt a sorban.  A két főszereplő nem óvatoskodott a mérkőzés tétjét ismerve, hiszen már az első percektől oda-vissza adódtak helyzetek. Volt, hogy a Vidi, volt, hogy a Fradi dominált egy picit az első félidőben, de összességében kiegyenlített volt a játék képe. Nagyobb bravúrokat azonban Dibusz Dénesnek kellett bemutatni az FTC kapujában, míg a másik oldalon Iványi Zoltán rossz döntése miatt kellett morgolódnia a zöld-fehér drukkereknek, hiszen a finálé játékvezetője les állás miatt "akadályozta" meg abban Lamah-t, hogy 100%-os helyzetbe kerüljön…Az őrületes tempót (az átlag magyar futball iramához hasonlítva) közel 35 percig bírták a csapatok, mert a szünet előtti utolsó tíz percben helyzetet már nem lehetett feljegyezni.   fotó: MTI  A fordulás után egyből Videoton lehetőséggel folytatódott a találkozó, de Dibusz továbbra is ihletett formában védett. Azonban, amit a fehérváriak kihagytak, azt a Fradi belőtte, így a lélektanilag nagyon fontos első gólt az FTC szerezte meg, és ahogy az várható volt a vihar is lecsapott a Groupama Arénában. A felhőszakadás pedig a Videoton játékosait zavarta meg, hiszen bő tíz perc alatt még kétszer kapitulált a bajnokcsapat. A maradék bő húsz percben ugyan voltak még helyzetek, és a végén még egy Fradi-gól is, így a Ferencváros 21. Magyar Kupa győzelmét már semmi sem veszélyeztette. A viharban, gálázva megérdemelten nyertek a zöld-fehérek!  MK-döntő, Videoton-FTC 0-4 (0-0). A mérkőzés részletes beszámolója a linkre kattintva olvasható!