A Vaduzt emlegette a Vidi edzője, Böde eper volt a habon

Nem hiszi el a Honvéd edzője. Dobogós lehet a Puskás?

Az NB I 2. fordulójában három mérkőzést rendeztek vasárnap. Mint ismeretes, a Paks a Honvédot, a DVSC a Kisvárdát, míg a MOL Fehérvár a Puskás Akadémiát verte. Nézzük, hogyan értékelték az edzők a találkozókat!

Paks-Honvéd

Tomiszlav Szivics (Paks)„Ma mindent a helyére tettünk, és úgy gondolom, nemcsak jól felkészültünk a Honvéd játékából, de választ is adtunk rá, így ez meg is hozta a sikerünket. 75 percig szép focit játszottunk, utána 10 percig kicsit összezuhantunk, de szerencsére addigra megvolt a kellő előnyünk. Ilyen visszaesést egy komoly csapat nem véthet, de nagyon fontos, hogy összességében teljesen megérdemelten tartottuk itthon a három pontot. Büszke vagyok a srácokra! Új bemutatkozónk, Balogh Balázs mellett az egész csapat jól teljesített, ma öröm volt nézni a fiúk játékát. Dani sérült volt a héten, így az utolsó pillanatig kérdéses volt a játéka, de hála Istennek az eredmény úgy hozta, hogy pihentetni tudtuk. Az pedig csak eper a habon, hogy a végén, az utolsó percekre be tudtam cserélni.”

Giuseppe Sannino (Honvéd)„Kellemetlen, rossz napot zártunk. Felkészültünk a Paksból, de ebből gyakorlatilag semmit sem sikerült megvalósítanunk a pályán. Azzal az elképzeléssel érkeztünk a mérkőzésre, hogy a diósgyőri vereség után, amelyre rányomta a bélyegét a craiovai találkozó, hogy számunkra most kezdődik el a bajnokság. Szomorú vagyok, főleg azért, mert nem sikerült megmutatni, milyen kompakt módon tud védekezni a Honvéd. Ezzel együtt elismerés illeti a Paksot, mert szépen futballoztak. Egy ilyen teljesítmény után nem szabad kifogásokat keresni, ez a játék túl rossz volt ahhoz, hogy elhiggyem, hogy ez velünk történt meg.”

EMLÉKEZTETŐ:

OTP Bank Liga, 2. forduló:
Paksi FC-Budapest Honvéd 3-1 (2-0)
Paks, 2311 néző, v.: Karakó
gólszerzők:
Remili (35.), Hahn (45+1., 63.), illetve Moutari (76.)
piros lap: Batik (87., Honvéd)
sárga lap: Könyves (71.), illetve Uzoma (31.), Ikenne-King (62.), Batik (84., 87.)
Paksi FC: Holczer – Osváth, Lenzsér, Fejes, Szabó J. – Papp, Berdó, Bartha, Remili (Cseke, 67.) – Hahn (Windecker, 81.), Könyves (Böde, 86.)
Budapest Honvéd: Berla – Batik, Kamber, Lovric – Uzoma, Ikenne-King, Moretti (Moutari, 75.), Banó-Szabó, Kukoc (Egerszegi, 57.) – Kulacs (Cipf, 57.), N'Gog

Tomiszláv Szivics a visszatérése óta először vezette győzelemre a Paksot bajnokin, csapata megérdemelt győzelmet aratott a lehet, hogy még mindig a Craoiva elleni sokk, de mindenképpen a kettős megterhelés terhétől pályára lépő Honvéd ellen.

A mérkőzés elő része nem volt túl izgalmas, utána jobb lett a játék, elsősorban a szélekről érkező beadásoknak köszönhetően, amikről viszont többször lemaradtak a középen érkezők.

Ám ilyen szituáció után szerezte meg a vezetést a tolnai gárda, a 38. percben Könyves robogott el a jobb oldalon, beadása után Remili bikázott 10 méterről a kapuba. Oldalról történő beadás után jött a második is, méghozzá ez is jobbról süvített a kapu elé, csak éppen szabadrúgásból, nem futtából, Hahn nem is hibázott fejjel 4 méterről.

Ez a gól pár másodperccel a szünet előtt volt, kétgólos előnynél mindig kiemelten fontos a második találat, pláne, lélektanilag ennyire fontos pillanatnál.

Aztán Hahn duplázott, újabb, ezúttal bal oldali szabadrúgást követően 5 méterről lőtt a kapuba. Ezzel eldőlt a 3 pont sorsa, a Honvéd Moutari révén csak szépíteni tudott a 76. percben.

Böde Dániel egyébként csak 4 percet játszott, a 86. percben lett becserélve.

A Honvéd két, igaz, idegenbeli zakóval kezdte a bajnokságot…

DVSC-Kisvárda

Herczeg András (DVSC): "Kezdeményezően léptünk fel, szerettük volna, ha a mi akaratunk érvényesül, ez a mérkőzés nagy részében meg is volt. 2-0-nál hamar kaptuk a gólt, akkor, illetve a második félidő elején volt egy kis zavar, de után és előtte uraltuk a meccset. Gratulálok játékosoknak, megérdemelten nyertük meg a mérkőzést!"

Miriuta László (Kisvárda): "Hat-hét ziccert dolgoztunk, ez jó. Amiben hibáztunk, az az, hogy pontrúgásból nagyon jó a Debrecen, és három ilyen gólt kaptunk. A helyzeteinket be kell rúgni, ha miénk az első gól, másként alakult volna a meccs. Megérdemelten nyertek a hazaiak, jó csapat."

DVSC-Kisvárda 4-1 (2-1)

gól: Szatmári (13.), Varga K. (25.), Garba (62.), Pávkovics (90+4.) ill. Grozav (27.)

Nagyerdei Stadion, 4540 néző. Vezette: Andó-Szabó (Szert, Buzás)

DVSC: Nagy S. – Kusnyír, Szatmári, Pávkovics, Ferenczi – Varga K., Haris, Tőzsér, Trujics (Csősz, 79.) – Zsóri (Szécsi, 59.), Garba

Kisvárda: Minca – Melnyik, Kravcsenko, Beriosz, Protic – Lucas, Cukalasz (Karaszjuk, 77.) – Kovácsréti, Grozav, Hugo (Sassá, 70.) Seco – Gosztonyi (Tischler, 63.)

Sárga lap: Garba (8.), Melnyik (12.), Kovácsréti (29.), Lucas (40.), Ferenczi (56.), Cukalasz (68.), Protic (84.)

Elkezdődött a bajnokság a DVSC számára is, hiszen az első fordulót a Torino elleni Európa-liga-selejtező miatt elhalasztotta a debreceni klub és a Ferencváros. A cívisvárosi szimpatizánsok így abban a tudatban látogattak ki a Nagyerdei Stadionba, hogy legutóbb az olasz sztárcsapat lépett pályára ott a Loki ellen – most a Kisvárdával kellett "beérniük", és a fociláz ennek megfelelően kicsit múlóban is volt –

a bő 15 ezres nézőszám a harmadára csökkent.

Ezzel ellentétben a Loki gólszáma fordított arányosságban növekedett,

azzal az érdekes párhuzammal, hogy ismét eredményes volt a nyáron igazolt nigériai csatár, Haruna Garba, aki remek igazolásnak tűnik. Az 1-4 utáni 4-1-ből Szatmári vette ki a részét először, aki egy lepattant lövés utáni kavarodásból szerezte meg a vezetést, majd Varga Kevin szabadrúgása duplázta meg a debreceni előnyt – igaz, a kisvárdaiak román kapusa, Minca is alaposan kivette a részét a találatból.

S noha nem szomorkodhatott sokáig a hőségben Miriuta Vasile egyébiránt szépen küzdő együttese, hisz a remek formában lévő Grozav egyből szépített, a második félidőben jött a már említett Garba-találat, majd a végig veszélyesen játszó Loki kegyelemdöfését Pávkovics vitte be a 94. percben egy közeli fejessel.

Remekül kezdett tehát a DVSC, míg a Kisvárdának a Paks elleni siker után ezúttal pont nélkül kellett nyugtáznia a fordulót.

Puskás Akadémia-MOL Fehérvár

Hornyák Zsolt (Puskás Akadémia): „Mindent megtettünk annak érdekében, hogy a győztes csapat ma ne mi legyünk, hanem a Fehérvár. Szomorú vagyok, hogy nem szereztünk pontot, egyértelműen mi vagyunk érte a felelősök. Nem is emlékszem olyan mérkőzésre a pályafutásomból, amikor legalább 6-7 ziccert kihagyott volna a csapatom. Ez a mi tehetetlenségünk, ezen dolgozni fogunk. A Vidi minőségi csapat, a minimumból kihozták a maximumot. Pocsékul kezdtük a második félidőt, elkerülhető szöglethez jutott az ellenfél, aztán jött a tizenegyes…Amikor pedig úgy tűnt, hogy visszajöttünk a meccsbe, akár meg is fordíthatjuk az eredményt, jött egy rossz indítás Kiss Tamástól. Azt hiszem, 7 ziccert egy csapat se tud kialakítani a Vidi ellen, hogy nekünk mégis sikerült, az mindenképpen pozitívum, de hogy ezekből egy gólt se érjünk el, az hihetetlen. Minden csapatnak van néhány rossz napja minden szezonban, mi remélhetőleg ezzel a meccsel ezen túlestünk."

Marko Nikolics (Fehérvár): „Gratulálok mindkét csapatnak, mert a hőség ellenére szerintem jó meccset játszottunk. Természetesen a saját csapatomnak külön is gratulálok a győzelemhez. Fontos volt számunkra, hogy két győzelemmel kezdjük a bajnokságot és ott legyünk az első helyen, most azért kell dolgoznunk, hogy ez így is maradjon. Emeli a győzelem értékét, hogy egy nagyon erős ellenfelet győztünk le, az az én jóslatom, hogy a Puskás Akadémia ott lesz az első három-négy csapat között, ugyanis remek erőállapotban vannak, gyors és erős játékosaikat pedig jól kiegészítik a labdaügyes focisták is a keretben. Nagy energiákat mozgósítottunk, Kovácsik Ádám briliáns volt ma, de a többiek is mindent megtettek a pályán a sikerért. A futball néha ilyen, nekünk is sok mérkőzésünk volt már, ahol rengeteg helyzetünk kimaradt – emlékezhetünk akár az előző szezonból éppen a Puskás Akadémia elleni mérkőzésre, vagy a vaduzi visszavágóra -, majd mi kaptuk a gólokat, de most a futball valamit visszaadott nekünk. Köszönjük a szurkolóknak a biztatást, készülünk mostantól a DVTK ellen. A vendéglátóinknak sok sikert kívánok a folytatásra."

OTP Bank Liga, 2. forduló: Puskás Akadémia FC – MOL Fehérvár FC 0-2 (0-0)
Felcsút, 1712 néző, v.: Kassai
gólszerzők:
Huszti (48., tizenegyesből), Futács (80.)
sárga lap: Nagy Zs. (10.), van Nieff (33.), Szolnoki (50.), Hadzsiev (76.), illetve Juhász R. (34.)
PAFC: Hegedüs L. – Szolnoki, Meissner, Hadzsiev, Nagy Zs. – Van Nieff, Radics (Tamás N., 79.) – Sós (Kiss T., 64.), Knezevic, Henty – Vanecek
Fehérvár: Kovácsik – Nego, Juhász R., Fiola, Hangya – Kovács I., Hadzic (Petrjak, 79.), Pátkai, Huszti (Nikolov, 68.) – Hodzic (Milanov, 65.), Futács

Remek játékkal verte a Puskás Akadémia az első fordulóban Angyalföldön az Újpestet, míg a Vidi a Kaposvár ellen nyert otthon gólzáporos mérkőzésen. Így nyílt, fordulatos mérkőzésre volt kilátás, pláne azért, mert a hazaiak éltek volna a hazai pálya és az első meccsen aratott diadal motivációs löketével míg a Vidinek az El-szereplés miatt van törleszteni valója.

A meccs nagy taktikai csatát és egyébként a magyar szinten jónak mondható tempó mellett viszonylag sok helyzetet is hozott, főleg azok után, hogy Huszti Szabolcs a 48. percben 11-esből megszerezte a vezetést a fehérváriaknak.

A Puskás Akadémia játékosai mentek előre becsülettel, a futball egyik örök érv érvényű igazsága viszont ismét bebizonyította, hogy él és virul. Mert a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat.

A mindent eldöntő gólt a már 3 gólos Futács Márkó szerezte, higgadt megoldás után, de Ivan Petrjaknak olyan passzal sikerült őt helyzetbe hoznia, amit fontos külön kihangsúlyozni. Mert bizonyította, miért kellett a Vidinek a Fradi egyik előző idénybeli legjobbja….