A Paks az utolsó pillanatban bukott két pontot Újpesten

Budapest – Windecker József a 91. percben szomorította egykori csapatát.

Jól kezdte a mérkőzést az Újpest, amely az ötödik percben megszerezhette volna a vezetést, ha Kálnoki-Kis Dávid pontosabban fejel Kabát Péter szöglete után. A 14. percben ismét a lila-fehérek veterán támadója volt a főszereplő, ezúttal 14 méterről próbálkozott, de lövése elkerülte a Paks kapuját.

A 16. percben a vendégek is jelezték, hogy a pályán vannak, Kecskés Tamás távoli bombáját Balajcza Szabolcs csak öklözni tudta. Két perccel később azonban már tehetetlen volt a lila-fehérek csapatkapitánya, ugyanis Hahn János 25 méterről hajszálpontosan csavart a kapu baloldalába (0-1), így Paks mehetett egygólos előnnyel a szünetre.

Nebojsa Vignjevics nem lehetett elégedett a látottakkal, a szünetben Balázs Benjámin helyére Lencse Lászlót küldte a pályára. A támadók helyét azonban ismét Kálnoki-kis Dávid ért fel a paksi kapu elé, de fejesét a kapu torkából kivágta egy paksi védő.

A 83. percben eldönthette volna a találkozót a Paks, de Gévay Zsolt távoli lövése pár centivel elkerülte az újpesti kaput. A 88. percben úgy tűnt, elszáll az Újpest minden reménye, ugyanis Windecker József hibázott közvetlen közelről, miután nagyszerű átadást kapott Enis Bardhitól. A 91. percben azonban javított a lila-fehérek középpályása, Souleymane Diarra bal oldali beadását az ötösről fejelte a kapuba.

Nem volt magas színvonalú mérkőzés, egyik csapat sem nyújtott kiemelkedőt, de a helyzetek alapján igazságos döntetlent született.

Újpest–Paksi FC 1-1 (0-1). A mérkőzés elő közvetítése a linkre kattintva olvasható!