A magyar válogatott 2-0-ra kikapott a világbajnok németektől

Gelsenkirchen – A csapatkapitány Dzsudzsák Balázs volt a mieink legveszélyesebb játékosa.

A magyar válogatott Németország ellen lépett pályára Gelsenkirchenben utolsó Európa-bajnoki felkészülési mérkőzésén. Bernd Storck a Király – Fiola, Guzmics, Lang, Kádár – Pintér, Nagy Á. – Dzsudzsák, Kleinheisler, Lovrencsics – Szalai összeállítású csapatot küldte pályára, ez akár iránymutató is lehet a jövő heti osztrákok elleni első csoportmeccsre.

A németek remekül kezdték a mérkőzést, már az első percben megszerezhették volna a vezetést, amikor Mario Götze átadását Julian Draxler közvetlen közelről a magyar kapuba passzolta, azonban a játékvezető les miatt (tévesen) nem adta meg a találatot. A 11. percben Király Gábor mutatott be óriási bravúrt, amikor gyönyörű vetődéssel kitornázta a kapu bal sarkából Thomas Müller 23 méterről leadott bombáját. A szöglet után ismét veszélyeztettek a németek, de Antonio Rüdiger senkitől sem zavartatva öt méterről a kapu mellé fejelt.

A 14. percben láthattuk az első magyar helyzetet. Dzsudzsák Balázs kapott labdát a jobb oldalon, megcsinált két befele cselt, majd 18 méterről megkínálta Manuel Neuert egy bombával. A német kapusról kijött a labda, a kipattanóra érkező Szalai Ádám azonban nem tudta gólra váltani a ziccert, és ha sikerült is volna, akkor sem érvényes a találat, mert a magyar csatár már lesen volt Dzsudzsák lövésének pillanatában.

A 27. percben ismét Dzsudzsák indult meg befelé a jobb oldalról, majd észrevette egy passzsávot, hatalmas labdát adott Szalainak, de a támadót annyira meglepte, hogy ziccerbe került, hogy egy német védő szögletre tisztázott előle. A sarokrúgás után Pintér Ádám érkezett a hosszú oldalon, úgy tűnt a labda elszáll, de a középpályás belsővel visszakanalazta a játékszert, ami a kapufa tetején csattant.

A 39. percben megszerezte a vezetést a német válogatott. Egy Özil-Draxler koprodukció után Hector kapta a labdát a tizenhatos baloldalon, középre centerezett és az érkező Mario Götze elől Lang Ádámról a magyar kapu jobb oldalába került a labda (1-0).

A második félidő visszafogott iramot hozott, a németek nem nagyon erőltették a gólszerzést, míg a mieink előtt nem adódtak akkora helyzetek, mint az első félidőben. A 63. percben az első komolyabb lehetőség után növelték előnyüket a németek. Jérome Boateng ívelése után Mario Gomez (lesről) fejelt kapura, Király Gábor óriási bravúrral tornázta ki a labdát, azonban a kipattanóra a Lang Ádámot megelőző Thomas Müller érkezett, aki közelről az üres kapuba passzolt (2-0).

A második gól után Bernd Storck pályára küldte Priskin Tamást, aki rögtön helyzetbe is került, azonban a jobbról leadott lövése kicsivel célt tévesztett. Az utolsó tíz percben a szövetségi kapitány becserélte Bese Barnabást is, így az MTK játékosa az Európa-bajnokság előtt debütált a válogatottban.

A második félidő nem sok izgalmat hozott, látszott, hogy a játékosok nem szeretnének megsérülni. Vagy elfáradni. Tulajdonképpen azt kaptuk, amire számítani lehetett. Egy felkészülési mérkőzésen a magyar válogatott vereséget szenvedett a világbajnoktól, de ahogy Bernd Storck is mondta: ennél már csak gyengébb csapatokkal fogunk találkozni az Európa-bajnokságon. Remélhetőleg ott nagyobb sikerünk lesz, mint Gelsenkirchenben.

Németország–Magyarország 2–0 (1–0). A mérkőzés online közvetítése a linkre kattintva érhető el.