A kezdőkörből akarta eldönteni a meccset a Kisvárda játékosa a ciprusi ezüstérmes ellen

Gyurcsó Ádámék ellen játszottak.

Hétfő után kedden is edzőmeccset játszott az Ausztriában edzőtáborozó Kisvárda, amelynek ellenfele a ciprusi bajnokság ezüstérmese, ennélfogva a Bajnokok Ligája-selejtezős szereplést kiharcoló AEK Larnaca volt, mely gárda a BL-selejtező második fordulójába kapcsolódik be, ott július 19-én a dán FC Midtjylland otthonában játssza az első mérkőzést. A ciprusiak Bükön készülnek, onnan járnak át ausztriai edzőmeccsekre. Ők is 2–1-re győzték le a Craiova 1948-at (ahogy a Kisvárda is hétfőn este), legutóbb pedig Felsőőrben (Oberwart) 3–2-re múlták felül a Rapid Wien együttesét.

Az AEK Larnaca csapatában is játszik magyar labdarúgó, Gyurcsó Ádám (sőt, az izraeli Omri Altmannak is van magyar útlevele).

ÍME, A KISVÁRDA BESZÁMOLÓJA:

KISVÁRDA MASTER GOOD–AEK LARNACA 2–2 (1–0)
Kirchschlag in der Buckligen Welt, v.: Kijas (osztrák)
KISVÁRDA:
Odincov – Peteleu, Vranjanin, D. Kovacic, Leoni – Melnik (Bíró R., 68.), Karabeljov – Asani (Heles, 85.), Ötvös, Camaj (Czérna, 74.) – Mesanovic

LARNACA: Tumpasz – Tomovics (Milicsevics, 61.), Casas (Krisztoforosz, 61.), Sanjurjo (Mamasz, 61.), Andreou (M. Gonzalez, 61.), Egglezou (A. Garcia, 61.), Martis (Ledes, 61.), Naoum (Sziatasz, 73.), Romo (Olatunji, 61.), Gyurcsó (Faraj, 61.), Altman (Haralambosz, a szünetben, Trikovszki, 61.).

Gól: Mesanovic (6.), Leoni (57.), illetve Faraj (67.), Trikovszki (92.).

1. perc: A Kisvárda kezdte a játékot.

6. perc: Máris vezetünk! Asani balról beadott szabadrúgása után Mesanovic 5 méterről fejelt a kapu bal oldalába, 1–0.

10. perc: Casas jobb oldali beadása után Odincov húzta le a labdát.

11. perc: Altman kapott kiugratást a bal oldalon, de Odincov kivetődve tisztázott előle.

19. perc: Jobb oldali szöglet után Altman 12 méteres lövése vágódott újabb szögletre.

20. perc: Bal oldali sarokrúgás után Naoum közeli perdítését védte Odincov.

22. perc: Hőség nincs, ivószünet van.

24. perc: Leoni bal oldali beadása után szállt el a labda a kapu felett.

25. perc: Jobb oldali szöglet után Casas lőtte 20 méterről fölé.

27. perc: Ötvös előreadott labdáját Mesanovic lőtte 20 méterről fölé.

34. perc: Naoum bal oldali beadás végén Sanjurjo került nagy helyzetbe, de fölé lőtt.

45+2. perc: Vége az első félidőnek, az eredmény csak a szokásos: 1–0-ás vezetés.

46. perc: Megkezdődött a második játékrész, melyet a Larnaca kezdett.

47. perc: Asani indításával Peteleu futott le az alapvonalon, középre adása azonban pontatlanra sikeredett.

52. perc: Asani kiugratásával Measanovic került helyzetbe, de éles szögből 6 méterről a kapusba lőtt.

55. perc: Romo 15 méteres lövését védte Odincov.

57. perc: Kovacic indításával Camaj kezdett cselezni a bal oldalon, majd középre adott, labdája Leoni elé került, aki 6 méterről a kapuba lőtt, 2–0.

61. perc: Peteleu indításával Asani lódult meg a jobb oldalon, ezután befelé cselezett és 15 méterről a jobb felső sarok mellé lőtt.

66. perc: Jobb oldali beadás után a szépen megnőtt Olatunji fejelte el a kapu előtt a labdát.

67. perc: Olatunji jobbról lágyan átívelte a labdát, melyet Faraj 1 méterről a kapuba fejelt, 2–1.

84. perc: Kis szöglet után Peteleu beadását húzta le a kapus.

90+2. perc: Az utolsó ciprusi felívelés után Trikovszki elé került a labda, aki 14 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 2–2.

90+3.: A középkezdés után Ötvös a kezdőkörből még kapura ívelt, de a kapus megfogta a léc alá tartó, nem is annyira elvetélt kísérletet. Ezzel ért véget a mérkőzés."