nb1.hu

A BL és az EL megreformálásáról tárgyalt a Fradi Rómában

Róma - A vezérigazgató összegezte a fejleményeket.

Orosz Pál, az FTC Labdarúgó Zrt. vezérigazgatója az EL-t és a BL-t érintő fontos ügyekről is tárgyalt a 10 éves ECA (Európai Klubok Szövetsége) római közgyűlésén. Az Európai Klubok Szövetsége 20. közgyűlését tartotta az olaszországi Rómában. Az immár 163 európai egyesületet tömörítő szervezet egyben fennállásának 10. évfordulóját is megünnepelte – jelentette az FTC honlapja.
 
A kétnapos konferencián a Ferencvárost Orosz Pál, az FTC Labdarúgó Zrt. vezérigazgatója képviselte. 
 
A marketing bizottságban, melynek tagjai a zöld-fehérek, az olasz Napoli és a német Bayern München képviselője tartott előadást a játékosok reklámértékének használatáról, illetve az új, online platformok kommunikációs felhasználásáról. Kiemelten került szóba a konferencián az e-sport is, amelyben egyre több klub rendelkezik igazolt versenyzővel, illetve az olyan változások, mint az, hogy a következő szezontól a BL és az EL egyenes kieséses párharcainak hosszabbításában bevezetik a negyedik cserét.
 
A számunkra legfontosabb témát pedig egy, az EL 2021-24-es ciklusától a versenysorozat lebonyolítási rendszerét megreformáló munkacsoportban tárgyalták Orosz Pálék.
 
– Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy a Ferencváros is képviseltetheti magát ebben a munkacsoportban olyan klubok mellett, mint az Ajax, a HJK Helsinki, a Legia Warszawa, a Monaco, az AS Roma, a Celtic Glasgow vagy a Rapid Wien. A munkacsoporttal több hónapon át tartó munkát és tárgyalásokat követően most azt a javaslatot tettük az UEFA-nak, hogy változzon meg az Európa Liga lebonyolítása 2021-től. A sorozat presztízsét emelni kell: ha összehasonlítjuk a Bajnokok Ligájával, értékmérő, hogy a csoportkör eléréséért az EL-ben 2,92 millió euró bónusz jár, szemben a BL 15,25 milliójával. Azt tudomásul vettük, hogy a BL topcsapatok szűk körének játéka, ahová szinte lehetetlen már odaférni, hiszen aki kicsit is ért a labdarúgáshoz, nagy valószínűséggel megmondhatja, hogy a következő évben melyik 20 csapatból kerül majd ki a legjobb 16 mezőnye. Az EL-nek viszont önálló identitásra van szüksége, függetleníteni kell a BL-től. Régen megvolt a presztízse az UEFA-kupának, a KEK-nek és a BEK-nek is, ami most kicsit megváltozott, hiszen a BL egy globális brand lett. Ma már nagyrészt nem azért szurkol valaki a Real Madridnak vagy a Bayern Münchennek a BL-ben, mert spanyol vagy német állampolgár, hanem azért, mert vonzódik ezeknek a multinacionális cégeknek a tökéleteshez közelítő termékéhez, ami nem más, mint a játékuk, a játékosaik és a klub imidzsük. Legyünk őszinték magunkkal, amikor valaki tv-ben megnézi a keddi és szerdai BL-meccseket, javarészt már csak akkor ül le csütörtökön EL-meccset nézni, ha érdekelt benne a nemzete. Az EL lett a nemzetek versengése klubszinten. Ennek érdekében szeretnénk elérni, hogy 2021-től megszűnjön az átjárás, a BL-csoportkörből ne lehessen „leesni” az Európa Ligába, megszüntetve ezzel a másodrangúság érzetét, hanem az EL-főtáblán legyen 64 csapat négyfős csoportokban, amelyek közül kerül majd ki a végső győztes. Ez a mi esélyeinket is növelné, hogy az Európa Liga csoportkörében megméressük magunkat. Sok munka áll még előttünk ezen a téren, de úgy érezzük, hogy jó úton haladunk a célunk elérése érdekében – foglalta össze a lényeget Orosz Pál.
 

Kemény véleménnyel jelentkezett bloggerünk a válogatottról – NB1.hu

Leekensnek mennie kell?

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 20.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
Ferencvárosi TC
Kecskeméti TE
Kisvárda Master Good
Mezőkövesd Zsóry FC
Fehérvár FC
MTK Budapest
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC