2020: Rebrov kedvenc meccse

Kapnak-e téli pihenőt a Fradi játékosai?

Mint arról beszámoltunk, lejátszotta utolsó idei mérkőzését a Ferencváros: a zöld-fehérek a Groupama Arénában 2-1-re verte a remekül küzdő Budafokot.

A lefújást követő sajtótájékoztatón Szerhij Rebrov, a Fradi trénere az nb1.hu kérdésére elárulta, melyik volt 2020 legemlékezetesebb meccse – ők játszották ugyanis a magyar csapatok közül a legtöbb kiemelt mérkőzést idén.

"Mindig azt szoktam válaszolni, hogy talán a hazai, Molde elleni mérkőzés volt a legemlékezetesebb, hisz 25 év után ezzel a találkozóval ismét BL-csoportkörös lett a Ferencváros a szurkolók legnagyobb örömére. Ez a 0-0 azt jelentette, hogy olyan csapatokkal játszhattunk, mint a Barcelona vagy épp a Juventus" – mondta az ukrán vezetőedző.

Rebrov azt is elárulta kérdésünkre, hogy milyen lesz a téli szünet a Fradinál. "Január 2-án találkozunk legközelebb, addig teljes pihenő következik a játékosoknak, de abszolút rájuk fér, hisz kemény menet volt és január végétől is az jön."

A teljes sajtótájékoztató elérhető:

ELŐZMÉNYEK

FERENCVÁROS-BUDAFOK 2-1 (0-0)

Lejátszotta utolsó idei mérkőzését a Ferencváros: Szerhij Rebrov együttese a Groupama Arénában 2-1-re verte a Budafokot. A két csapat 74 év után először játszott egymás ellen az NB I-ben, és a gól nélküli első félidő után három találattal zárták a különleges alkalmat. A remekül küzdő vendégek védelmét az 56. percben törte fel az erőnlétileg masszívabb Fradi, Vaszicsku szabálytalanságát követően Isael szabadrugását ugyan védte Póser, ám Lovrencsics a kipattanót gólra váltotta. Öt perccel később Nikolics kezezése után Haratin értékesített egy büntetőt, s a végén hiába szépített Zsóri, az egyenlítésre már nem futotta a Budafoktól.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: AZ ERŐNLÉT

A Ferencváros az MTK és a ZTE elleni hazai meccsen is a második félidő első felében döntötte el az érdemi dolgokat, hisz fizikálisan és rutinból felülmúlta ellenfelét. Így volt ez a Budafokkal szemben is, mentálisan két góllal megtörték a rendet, egyben eldöntötték a három pont sorsát.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: SZERHIJ REBROV

Mint ahogy 2020-ban szinte mindig, ezúttal is a győzelemhez szükséges tendenciát folytatták a zöld-fehérek: a Rebrov által várt rend, fegyelem, a taktika betartása hozta a sikert. 14 meccs alatt mindössze 7 gólt kaptak az NB I-ben, mellé 31-et lőttek, nehéz lesz a riválisoknak, ha meg akarják szerezni a bajnoki címet.

57. perc: Isael 23 méterről, középről elvégzett nagy erejű szabadrúgásánál Póser még kitolta a labdát a bal alsó sarok elöl, de a kipattanót Lovrencsics néhány méterről a léc alá bombázta. 1-0

62. perc: Nikolics akart kifejelni egy jobb oldali beadást, de a labda a karját találta el. A büntetőből Haratin a kapu jobb oldalába lőtt, Póser a másik irányba indult. 2-0

74. perc: Ihrig-Farkas kapott labdát Lőrinczytől, szépen tette maga elé a labdát a tizenhatoson belül, majd balra Zsórihoz passzolt, aki 6 méterről a hálóba passzolt. 2-1

A Ferencváros a téli szünet után a Puskás Akadémiához látogat, a Budafok szerdán a Honvédot fogadja.

FTC – Budafok 2-1 (0-0)

FTC: Dibusz – Lovrencsics, Frimpong, Dvali, Heister – Haratin (Laidouni, 81.), Somália – Uzuni (Zubkov, 66.), Isael (Varga, 66.), Tokmac (Skvarka, 81.)– Baturina (Boli, 89.) Vezetőedző: Szerhij Rebrov
Budafok: Póser – Medgyes, Vaszicsku, Nikolic, Margitics (Huszti, 81.) – Micsinai, Oláh – Ihrig-Farkas (Skribek, 81.), Lőrinczy (Kulcsár, 81.), Takács (Szabó, 65.) – Kovács (Zsóri, 65.) Vezetőedző: Csizmadia Csaba

Gólszerzők: Lovrencsics (57.), Haratin (62. – büntető), illetve Zsóri (75.)
Sárga lap: Dvali (45.), Skvarka (88.), illetve Micsinai (50.), Margitics (64.), Szabó (69.), Huszti (90.)