nb1.hu

Eredményesen csajozik-e a Puskás Akadémia ellenfelének az edzője?

Beszélgetünk? Labdát tartunk? Tényleg?

José Riveiro az egyik legszimpatikusabb edző, akivel eddig az életemben találkoztam.

A spanyol szakember annak az Inter Turkunak a vezetőedzője, mely gárdát tavaly a Honvéd búcsúztatta nagy nehézségek árán az Európa-ligából, csütörtökön meg a Puskás Akadémia, kicsit könnyebben, mint a kispestiek, a Konferencia Ligából.

Az összes meccs előtti és lefújás utáni sajtótájékoztatón őszintén, nyugodtan, a kérdéseket nem megkerülve válaszolt mindenkinek.

Ezért hatalmas elismerés és köszönet illeti, a szimpatikusan harcoló és egyébként futballozó csapatának meg, vele az élen, nagyon sok sikert tudok csak tényleg kívánni.

Viszont csütörtök este nem értettem egyet vele, amikor a 2-0-s vereség után (az első mérkőzésen 1-1 lett a végeredmény), azt mondta, hogy az ő akaratuk érvényesült, és ők játszottak jobban, mert náluk volt többet a labda.

„És akkor mi van, ha nálatok volt többet a labda?” – fogalmazódott meg bennem egyből, amikor ezeket kijelentette. Persze ennél udvariasabban kérdeztem rá, hogy szerinte ez akkor is így lett volna, ha a felcsútiak már nem szerzik meg a 4. percben a vezetést, akik ezek után, tök érthetően, átengedték a területet a vendégeknek.

Riveiro azt is mondta, hogy a Puskás Akadémia szélsői, a vezetésük megszerzéséig, nem törekedtek előre, hanem visszább húzódtak. Aki viszont látta a meccset, vagy azóta a gólokat, az pontosan tudja, hogy ennek pont az ellenkezője történt az első találatnál. Mert letámadás utáni labdaszerzésből született.

És itt most nem is az a lényeg, hogy a lefújás után Hornyák Zsolt, a Puskás Akadémia vezetőedzője megerősítette, hogy szándékosan húzódtak vissza, hanem az, hogy tényleg vannak edzők és további futballszakemberek, akik azt hiszik, hogy a labdatartás a legdöntőbb tényező a labdarúgásban!

Pedig nem az, nagyon nem az!

A labdatartás akkor jó, ha vezetsz és nálad van a labda, mert így kevesebbet kell futnod a labda után, azaz nem fáradsz el sokkal hamarabb, mint kellene. Ezzel egyenlő értékű hatást ér el az, ha betömörülsz a kapud elé, mint tette azt a Puskás Akadémia. 

Nagyon fontos lenne, ha a labdatartás szerelmesei végre felfognák, hogy a labdarúgást még mindig gólokra játsszák.

Gólokra és semmi másra!

Hiába van nálad többet a labda, ha én rúgom a gólokat.

Akkor, és ez értelemszerű, én nyerem meg a meccset!

A gólok támadásokból, lövésekből, fejesekből, azt megelőző beadásokból és cselekből születnek!

És ez így van, amióta kitalálták a labdarúgást, és ez mindig is így lesz majd!

És, hogy egy hétköznapibb hasonlattal éljek.

Ha José Riveiro egész este beszélget egy lánnyal egy buliban, meghívja egy-két italra, esetleg még csókolóznak is, de a zárás előtti percben velem jön el a lány, akkor melyikünk nyerte meg a győzelemért, azaz a lányért folytatott meccset?

Igen, pontosan úgy van, ahogyan azt a Kedves Olvasó megválaszolta magában…
 

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 20.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
Ferencvárosi TC
Kecskeméti TE
Kisvárda Master Good
Mezőkövesd Zsóry FC
Fehérvár FC
MTK Budapest
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC