Paks-DVSC: a korábbi Loki-játékos is betalált, Böde jubilált

Dzsudzsák Balázsék megint kikaptak, Böde Dániel csereként állt be.

Az OTP Bank Liga második fordulójából elhalasztott találkozóján a Paksi FC fogadta a Debreceni VSC együttesét. Mindkét csapat jól kezdte az idei szezont, de tavaly nem bírtak egymással a felek, három összecsapáson 1 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség volt az egymás elleni mérleg.

A DVSC kezdte lendületesebben a találkozót, de a 14. percben Kovács jobb oldali beadását Windecker fejelte a hálóba, 1-0. A paksiak nem álltak vissza védekezni és több helyzet is kialakult mindkét oldalon, de egyik sem volt gólveszélyes. A 32. percben Windecker duplázhatott volna, de a lövése elkerülte a kaput. A 41. percben Dzsudzsák szögletét Romancsuk fejeli kapura, de Kovács ment a gólvonalról. Három perccel később egy gyors ellentámadás végén Haraszti lőtte Milosevicsbe a labdát.

A második félidőben is maradt a remek iram, a 61. percben Haraszti remek passzát követően Könyves korábbi csapata ellen gólt szerez, 2-0. A gólszerzőt szinte azonnal Böde Dániel váltotta, aki a 450. NB I-es meccsén lépett pályára. Ezután a játéktördelés percei következtek, majd Bárány féloldalas ollózásának tapsolhattak a vendég szurkolók. A DVSC az utolsó negyedórában mindent megtett, hogy legalább a szépítő találatot megszerezze, de az utolsó passzokba mindig hiba csúszott.

A Paks a negyedik tétmérkőzésén nem kapott gólt, és már második a tabellán. A Debrecen nem tudta kihasználni az adódó lehetőségeit, megérdemelten nyertek a hazaiak.