Gólszerző: Lazovics (70., 90.)
Sárga lap: Hadzic (6.), Vinícius (44.), Juhász (66.), Kovács (78.), ill. Vogyicska (30.), Ramos (42.)
Piros lap:
II. Félidő
90+3' Farkas Ádám lefújja a mérkőzést! A Videoton 2-0-ra legyőzi az MTK-t.
90+2' Bódi Ádám (Videoton) jön időhúzú jelleggel Lazovics helyére.
90' Gól! Vukmir veszít labdát, az ő helyén induló Danko Lazovics pedig kapura tör és eldönti a találkozót. 2-0.
89' Sorra jönnek a Videoton támadásai, az eredménykényszerben játszó MTK pedig képtelen felérni a hazai kapuhoz, ha igen, akkor pedig tisztáznak Viníciusék. Egyelőre nem érezni, hogy komoly esélye lenne a kék-fehéreknek a döntetlen kiharcolására.
84'   A ziccerben kilépő Scsepovics nem tudja levenni a magasan hozzá ívelt labdát, újabb lehetőséget pocsékol el a Vidi.
80'   Géresi önzőzött el egy nagy lehetőséget, nem volt szíve leadni a teljesen üresen álló Scsepovicsnak a labdát. Marad az egygólos Videoton-vezetés.
78' Az MTK tizenhatosának előterében magát feldobó Kovács István (Videoton) kap színészkedésért sárga lapot.
75' Cserél az MTK: Szatmári Lóránd érkezik Vogyicska helyére.
73'   Újabb Videoton-helyzet: Nego beadását Géresi középre fejeli, így Petkovics védeni tud.
70' Gyönyörű gól, vezet a Videoton! Kovács ívelt előre a tizenhatosnál helyezkedő Scsepovicshoz, aki okosan lekészített középre az érkező Lazovicshoz, a szerb támadó pedig nem hibázott. 1-0.
66' Juhász (Videoton) kap sárgát a Katonával szembeni kőkemény belépőjéért.
65'   MTK-helyzet! Torghelle fejel, Kovácsik véd könnyedén.
64'   A második félidő eddigi legnagyobb helyzete Géresi nevéhez fűződik, aki 16 méterről laposan, jócskán kapu mellé tekert.
62' Cserél az MTK: Borbély Bálint helyére Katona Máté érkezik.
61'   Nego ível jobbról Scsepovics felé, akinek kicsit magas a labda, így nem sikerül neki Petkovics kapujába fejelnie.
60'   A mezőnyfölény ellenére képtelen áttörni az ellenfél védelmét a Vidi. Előbb Hadzic, majd Nego próbálkozása halt el az MTK-falban.
57' Jelenleg a mezőnyjátéké a főszerep, sok a hiba mindkét oldalon.
50'   Kovács harcolt ki szögletet, Lazovics tekerésére Vinícius érkezett, de veszélytelenül.
46' A szünetben Kovács István váltotta Feczesint a Videoton együttesénél
46' Elkezdődik a második félidő.
I. Félidő
45' Farkas Ádám lefújja az első félidőt.
44' Vinícius (MTK) is besárgul, Ramosszal szemben volt szabálytalan.
42' Ramos (MTK) keményen megtaposta Feczesint, sárga lap a jutalma.
41'   Stopira Borbély mellől fejel kapura, a labda a kapu mellé száll.
40'   Vinícius labdakihozatal közben három MTK-s szorításában a földre kerül, azt követően, hogy Vogyicska nem szándékosan az arcába rúgott.
36' A Vidi mostanra átvette a játék irányítását, ám eddig nem volt szerencséjük a befejezésekkel. Az MTK jobbára kontrázik.
30' Vogyicska (MTK) kap sárgát Lazovics földre viteléért.
28'   Vukmir szabálytalansága után jó helyről, szemben a kapuval, kb. 25 méterről végezhet el szabadrúgást a Videoton. Lazovics a jobb kapufa és a keresztléc találkozását találja telibe!
23' A nagyobb lehetőségek egyelőre a Vidi előtt adódtak, de nem egyoldalú a mérkőzés, az MTK is sokat járatja a labdát a hazaiak térfelén.
18'   Scsepovics jobbszélről jövő beadása után Lazovics lő laposan a tizenhatos előteréből, Petkovics nagyot véd!
14' Korrigáljuk magunkat: a korábban megadottól eltérően nem Groppioni, hanem Petkovics védi az MTK kapuját.
14'   Lazovics 25 méterről kapura lő, Petkovics véd.
13'   Lázovics szöglete után Baki fejeli el a labdát Juhász elől, tisztázni tud az MTK-védelem.
11'   Baki Ákos távoli lövése messze a kapu fölé tekeredik.
8'   Géresi került biztató helyzetbe a bal oldalon, de hosszan tolta meg Vass mellett, így Groppioni könnyedén felszedte a labdát.
6' Hadzic (Videoton) kapja a mérkőzés első sárga lapját.
3' Kanta József csúszott bele Negóba, szabadrúgás a Videotonnak.
1' Farkas Ádám sípszavára megkezdődik a mérkőzés.
0' Henning Berg (Videoton): - Minden mérkőzésre megvan a tervünk, a meccset követően pedig minden hetet azzal kezdünk, hogy együtt kielemezzük, mit sikerült megvalósítanunk és miben kell még fejlődnünk. Van, amikor ez a videózás kicsit hosszabb, vagy, amikor rövidebb. Még most is kicsit hihetetlen, hogy nem tudtuk megnyerni a mezőkövesdi bajnokit, mert rengeteg helyzetünk volt és nagyon könnyű gólokat adtunk az ellenfélnek, szóval volt miről beszélni. Tanulnunk kell a hibákból, jobban ki kell használnunk a lehetőségeinket - ezzel hazai pályán jellemzően nem volt probléma. Az MTK-nak a szezon elején volt némi problémája a kettős terhelés miatt, de azóta már jobban szerepelnek. Passzolós csapatról van szó, jól védekeznek, jól tartják a labdát. Arra számítunk, hogy idegenben elsősorban hátul szeretnének majd stabilan játszani és várják, hogy mi támadjunk. Meg kell majd bontanunk a védelmüket, területeket kell nyitni a támadóinknak, akkor biztosan meglesznek ismét a helyzeteink és folytathatjuk az eredményes hazai szereplést. Van eltiltott játékosunk és vannak sérültjeink is, ilyen előfordul, ezzel egy csapatnak együtt kell élnie. Erős a keretünk, szóval így is erős csapatot, jó játékosokat láthatnak Vidi-mezben szurkolóink az utolsó hazai mérkőzésen

Hazai csapat játékosai: Kovácsik - Nego, Vinícius, Stopira, Szolnoki - Géresi, Juhász, Hadzic - Scsepovics, Feczesin, Lazovics

Vendég csapat játékosai: Petkovics - Baki, Vukmir, Vass, Poór - Borbély, Kanta, Vogyicska - Korozmán, Torghelle, Ramos

Hazai csapat vezetőedző: Henning Berg

Vendég csapat vezetőedző: Teodoru Vaszilisz

Hazai csapat cserejátékosai: Horváth, Pölöskei, Kovács, Bédvárdi, Bódi, Barczi, Varga

Vendég csapat cserejátékosai: Groppioni, Katona, Vadnai, Nikacs, Szatmári L., Szatmári I., Gera

Az NB1 LIVE egy olyan oldal, ahol élőben követheted nyomon az eseményeket, a meccsek eredményeit live-text kommentár formájában.
Az esemény adatlapján az oldal automatikusan frissítődik 30 másodpercenként.