Gólszerző: (Németh 58. - öngól), Vaskó (60.), Berecz (74.)
Sárga lap: Burmeister (47.), ill. Lázár (43.), Németh (62.)
Piros lap:
II. Félidő
90+3' Vége! Radosnak köszönheti a DVTK, hogy csak három lett a vége!
90+1' 2225 néző volt a meccsen!
90+1'   Remili passza után Czvitkovics lőtt ballal, a balösszekötő helyéről, futtából a kapu fölé.
90' 3 perc lesz a hosszabbítás.
89'   Pavlov lövését védte Rados.
85' Gyakorlatilag már csak a Vasas van a pályán, mondjuk eddig is a piros-kékek akarata érvényesült az egész meccsen.
83'   Remili lövése sikerült gyengére.
76' Lázár helyett Ugrai.
76' Berecz helyett Czvitkovics.
75'   Előbb Nono 17, majd Bognár 6 méteres lövését védte bravúrral Nagy.
74' Már három! Király és Berecz álomjátéka után utóbbi helyezett 4 méterről a kapuba. Nagyszerű megoldások, finom mozdulatok kísérték végig a támadást. 3-0!
72' Vela helyett Nono folytatja.
69' Ádám helyett Király folytatja.
68' Padlón van a Diósgyőr, a miskolciak szerencséje, hogy kicsit visszavett a tempóból a listavezető.
67'   Hangya 14 méteres, lapos lövését védte magabiztosan Rados.
65' Bacsa váltja Eperjesit.
62' Németh ziccerben felrúgta Vidát, de csak sárgát kapott.
60' Már kettő! Ádám jobb oldali szabadrúgása után a szabadon hagyott Vaskó pár lépésről helyezett a kapuba, 2-0!
58' Vezet a Vasas! Szabadrúgás után röviden szabadítottak fel a vendégek védői, a labda Murka elé került, aki jobbról átvétel után középre bikázta, ahol Németh luftot rúgott, de a támaszkodó lábáról a kapuba pattant a labda, 1-0!
56' Burmeister helyett Vaskó folytatja.
55'   Berecz ment el a bal oldalon, lapos beadása után Németh vágta ki a labdát a kapu torkából az érkezők elől.
54' Sokkal feszültebb a meccs, mint az első félidőben. Sok a belemenés, a rúgás és a reklamálás.
51' Elek és Lipták sárgák miatt hiányzik a Diósgyőrből, most viszont Lázárt kell ápolni, aki rosszul esett a Remilivel történt ütközés után.
47' Burmeister is besárgult.
46' Csere nélkül folytatódik a meccs!
I. Félidő
45' Szünet!
45'   Hatalmas Rados-bravúr! Hangya adott be balról, középen Pavlov fejelt 5 méterről, a miskolci kapus hihetetlen bravúrral hárított.
43'   Remili bal oldali szabadrúgása után Burmeister 6 méterről csúsztatott nem sokkal a bal alsó sarok mellé.
43' Lázár kapta a meccs első sárgáját.
41'   Vela a balösszekötő helyén a teljes angyalföldi védelmet becsapta, majd 5 méterről fölé volt. Ez volt az eddigi legnagyobb misckolci lehetőség.
36'   Ristevski zseniális csel után laposan adott be középre az ötös bal sarkáról, ahol Remili elpöckölte a labdát az üresen, kapuval szemben álló Ádám elől (mindketten gólt akartak szerezni), a labda a jobbra helyezkedő Murka elé került, aki elhamarkodottan a kapu fölé lőtt 13 méterről.
35'   Ádám igazítás után, 18 méterről lőtt, a pattogós labdát magabiztosan ölelte magához Rados.
33'   Berecz akarta jelezni, hogy ők vannak "hazai pályán", ám a lövése veszélytelen volt.
28' Kezdenek magukra találni a vendégek, az elmúlt percekben a Vasas tizenhatosa előtt zajlott a játék. A miskolciak jó kis biztatást kapnak lelkes szurkolóiktól, az angyalföldi drukkerek is most kezdenek el magukra találni.
25'   Rados a gólvonalról kifutva, 25 méterre a kaputól, lábbal hárított a kiugró Pavlov elől.
24'   Remili bal oldali beadása után Murka pattanás után, jobbról, 10 méterről lőtt magasan fölé.
20'   Balról érkezett a beadás, a labda a jobbösszekötő helyén Ádámhoz került, aki átvétel után lőtt, de Rados vetődve hárított a bal alsó előtt.
19'   Hangya kissé jobbról, 19 méterről, ballal vette célba a jobb alsót, de Rados bravúrral hárított.
16' Még jobban próbálják pörgetni a játékot a hazaiak...
14'   Ristevski tört előre a balösszekötő helyén, majd kényszerítő után még egy cselt is bedobott, majd 13 méterről jobbal fölé lőtt.
12'   Az első vendéglehetőség: Makrai húzott el a bal oldalon, beadását azonban Nagy lefülelte az ötösnél az érkező Vela elől.
10' A meccs elején a listavezető akarata érvényesült. A Vasas dominál, a játék a vendégek térfelére korlátozódott, ám nagy ziccerük még a hazaiaknak sem volt.
5'   Murka elemében van, ezúttal viszont Rados húzta le a beadását.
3'   Murka nyeste középre a zsugát balról, de a miskolci védők felszabadítottak.
1' Elkezdődött a meccs!
0' Horváth Ferenc (DVTK): - Sokakkal ellentétben én azt gondolom, hogy a Vasas nem véletlenül áll az első helyen, hanem azért mert egy nagyon tudatos, jól felépített futballt játszik. Nagyon nehéz dolgunk lesz, nehéz mérkőzést várok. A kulcsjátékosaink nem tudnak játszani, de abban bízok, hogy azok, akik a helyükre lépnek, élni fognak a kínálkozó lehetőséggel. Szeretnénk pontot, vagy pontokat szerezni.
0' Michael Oenning (Vasas): - Egy vesztes bajnoki mérkőzés után szeretnénk most javítani és kiköszörülni a kisebb csorbát. Ennek megfelelően támadóbb szellemben kívánjuk majd kialakítani a játékunkat és természetesen meg akarjuk nyerni a mérkőzést. Nem lesz feltétlenül egyszerű, hiszen a Diósgyőr megnyerte az előző két bajnoki mérkőzését és a kupában is továbbjutott, jó formában vannak. Az ellenfél összeállításával kapcsolatos esetleges problémákat nem fogadhatjuk el, mert ez mindig esély másnak, hogy bizonyítson.

Hazai csapat játékosai: Nagy - Burmeister (Vaskó, 56.), Korcsmár, Ristevski-Hangya, Berecz (Czvitkovics 76.), Vida, Murka - Pavlov, Ádám (Király, 69.), Remili.

Vendég csapat játékosai: Rados - Eperjesi (Bacsa, 65.), Németh, Jagodinskis, Lázár (Ugrai, 76.) - Daushvili - Vela (Nono, 72.), Nemes, Kitl, Bognár - Makrai.

Hazai csapat vezetőedző: Michael Oenning

Vendég csapat vezetőedző: Horváth Ferenc

Hazai csapat cserejátékosai: Czitkovics, Debreceni, Ferenczi, Király, Kleisz, Póser, Vaskó T

Vendég csapat cserejátékosai: Bacsa, Boros, Bukran, Nono, Bovothny, Szabó, Ugrai

A mérkőzés összefoglalója »

Az NB1 LIVE egy olyan oldal, ahol élőben követheted nyomon az eseményeket, a meccsek eredményeit live-text kommentár formájában.
Az esemény adatlapján az oldal automatikusan frissítődik 30 másodpercenként.