Játékvezető: Kassai Viktor
Sárga lap: Heris (38.), Litauszki (80.) ill. Szilágyi (30.), Baráth (72.), Kamber (75.)
Piros lap:
II. Félidő
90+3'   A találkozó összefoglalója:
90+2' Vége a mérkőzésnek!
89'   Angelov került ziccerbe, éles szögből a jobb felsőbe próbált lőni, de Horváth András szépen védett.
86' Enis Bardhi helyére Windecker József érkezett az Újpestbe.
85'   Diarra futott el a baloldalon, majd senkitől sem zavartatva 16 méterről lőtt, de Horváth András leért a bal alsóba tartó lövésre.
84'   Lovrics számított el egy labdát, Angelov és Hazard ketten voltak a kapu előtt, de előbbi önző volt és a lövést választotta, ami gyengére sikerült. Horváth András könnyedén védett.
80' Litauszki kapott sárga lapot reklamálásért.
77' Nagy Gergő érkezett Hidi Patrik helyére a Honvédba.
75' Andrics helyére Hazard érkezett az Újpestbe.
75' Kamber tartotta fel a kilépő Angelovot, sárga lap.
72' Baráth lépett oda Herisnek, sárga lap.
71'   Kassai Viktor elküldte a kispadtól Milos Bogicevicet, a lila-fehérek erőnléti edzőjét.
70'   Baráth és Botka nem értették meg egymást, így nem tudtak felszabadítani. Sankovic érkezett, aki 17 méterről kapásból lőtt, a labda Botka Endrében elakadt (több újpesti játékos tizenegyest reklamált kezezésért).
69'   A Honvéd játékában egyelőre nincs benne a gól.
64' Enis Bardhi kényszerítőzött Mohl Dáviddal, a macedón középpályás megcsinált egy bokacselt Kamber mellett, majd álló helyzetből, 18 méterről kilőtte a bal alső sarkot.
62'   A kis szöglet után ismét Hidi Patrikhoz került a labda, aki a tizenhatos sarkáról beadni próbált, lecsúszott a próbálkozása, de így lett veszélyes. A labda nem sokkal kerülte el a felsőkapufát.
61'   Hidi lőtt szabadrúgás éles szögből, Balajcza szögletre tisztázott.
59'   A második félidőben a Honvéd birtokolja többet a labdát, de Balajcza kapujáig még nem tudtak eljutni a vendégek.
57' Viktor Angelov érkezett Lencse László helyére az Újpestbe.
54' Vasziljevics helyére Holender, Youla helyére Vernes érkezett a Honvédba.
53'   Heris vett át gyönyörűen egy labdát, majd jobbról Lencséhez ívelt, aki levette a labdát majd a felsőkapufát lőtt, de Kassai les miatt visszafújta az akciót.
51'   Szilágyi bal oldali beadását Balajcza húzta le Youla elől.
49'   Egyik edző sem cserélt a szünetben
46' Az Újpest kezdte a második félidőt
0'   Horváth András fogta Diarra lövését
I. Félidő
45+1' Megszerezte a vezetést az Újpest! Lencse vette le egy előrevágott labdát, megforgatta Lovricot, majd középre tálalt, az érkező Balogh Balázs közelről az üres kapuba passzolt. Nincs középkezdés. Vége az első félidőnek.
45'   Kassai Viktor 1 percet fog hosszabbítani.
40'   Lencse ugratta ki Andricsot, aki megpróbálta eltolna a labdát Horváth András mellett, de a kispesti kapus remekül vetődött ki, a kipattanó után Lencse próbált kapura fordulni, de Botka visszaért és estében becsúszva szerelt. Az újpesti támadó tizenegyest reklamált, de Kassai Viktor nagyon közel állt az esethez, és magabiztos volt.
38' Heris rúgta fel Vasziljevicset, Kassai Viktor lefújta a szabálytalanságot, amit kifogásolta az újpesti védő és reklamálásért kapott egy sárga lapot.
33'   Hidi Patrik lőtt 23 méterről szabadrúgást, a belsővel helyezett labda elkerülte a jobb felső sarkot.
32'   Youla tört be a tizenhatoson belülre, majd 13 méterről lőtt, de nem találta el jól a labdát, ami Balajcza kezébe csorgott.
30' Szilágyi Lóránd csúszott rá hátulról Balog Balázsra. A mérkőzés első sárga lapja.
27'   Diarra jobbra nézett, közben balra passzolt és kiugratta volna Andricsot, de az újpesti szélsőt is meglepte ez a remek megoldás, így nem lett belőle semmi.
27'   A mérkőzés színvonaláról mindent elmond, hogy a két tábor percek óta egymást szórakoztatja „megbotránkoztató” rigmusokkal
23'   Diarra „Panenkázott” be egy labdát a védők mögé, Bardhi mehetett volna ziccerben, de rosszra sikeredett a labdaátvétel.
21'   Ismét Botka ment el a jobb szélen, de Mohl Dávid hátulról buktatta. A szabadrúgást Hidi Patrik végezte el, éles szögből kapura lőtt, de Balajcza Szabolcs vetődve hárított.
17'   Botka Endre ment el a jobb szélen, visszagurított Eppel Mártonnak, aki hat méterről lőtt, azonban Kecskés Ákos belelépett a kísérletbe.
15'   Egyelőre alacsony színvonalú a mérkőzés. Visszaesett az iram, amit az Újpest az első öt percben diktált
11'   Az utóbbi percekben Diarrát kellett ápolni, most éppen Kamber maradt a földön, miután ütközött Lencse László könyökével.
6'   Az Újpest szurkolók nincsenek megelégedve a találkozó időpontjával, így kórusban nyilvánítják ki a nemtetszésüket az MLSZ irányába.
4'   Andrics lövését szedte ki Horváth András a jobb alsóból
3'   Balogh Balázs ugratta ki Lencse Lászlót, aki eltolta a labdát Horváth András mellett, azonban kisodródott, így nem tudott kapura fordulni, majd ellepték a büntetőterületet a Honvéd védői.
2'   Egyelőre az Újpest támad. Andricsnak, majd Herisnek volt egy-egy elcsúszott beadása.
1' A Honvéd kezdte a mérkőzést!

Hazai csapat játékosai: Balajcza - Heris, Litauszki, Kecskés, Mohl - Sankovic, Diarra - Andrics (Hazard, 75.), Balogh B., Bardhi (Windecker, 86.) - Lencse (Angelov, 57.).

Vendég csapat játékosai: Horváth A. - Botka, Lovric, Kamber, Baráth, Szilágyi - Gazdag, Hidi (Nagy G., 77.), Vasziljevics (Holender, 54.) - Youla (Vernes, 54.), Eppel.

Hazai csapat vezetőedző: Nebosja Vignjevics

Vendég csapat vezetőedző: Marco Rossi

Hazai csapat cserejátékosai: Banai, Kálnoki-Kis, Windecker, Hazard, Angelov, Kabát, Cseke.

Vendég csapat cserejátékosai: Nagy S., Ikenne-King, Nagy G., Göblyös, Prosser, Vernes, Holender

Az NB1 LIVE egy olyan oldal, ahol élőben követheted nyomon az eseményeket, a meccsek eredményeit live-text kommentár formájában.
Az esemény adatlapján az oldal automatikusan frissítődik 30 másodpercenként.