Gólszerző: Koltai (14.), Szakály D. (60.), ill. Gaál (38.)
Sárga lap: Hahn (74.), Laczkó (81.)
Piros lap:
II. Félidő
90+4' Ez utóbbi mozzanat volt a mérkőzés utolsó eseménye, Solymosi lefújja a találkozót. 2-1-re nyert a Paks, három és fél hónap után újból győzelmet ünnepelhet hazai környezetben a zöld közösség.
90+4'   Semmi sem jön össze a vendégeknek: Jagodics veszi ki agresszívan a labdát a dobni készülő Hahn kezéből, aki erre a földre rogy.
90+3'   Elszabadulnak az indulatok a pályán: tizenegyest reklamál a Hali, miután Gévay megráncigálta Arst.
90'   Utolsó erőtartalékait mozgósítja az egyenlítés érdekében a Hali, tíz emberrel a paksiak térfelén a vendégek.
88'   Hegedűs meghúzódik, nem nagyon tudja folytatni a meccset. Angyal a helyén.
86'   Egy emberként ugrik fel a szombathelyi kispad, Kovács tűnt el a tizenhatoson belül. Ezért nem járt büntető.
83' Az első gól szerzője, Koltai csücsül le a kispadra, Vernes váltja.
81' Laczkó sárgul be.
81'   Kínkeservesen küzd a Haladás, már-már reménytelenül. Kevés a néző, de ők legalább lelkesen beleélik magukat a viaskodásba.
80'   Ars lesen. Nyolcvan perce folyik a játék, Solymosi Péternek és stábjának eddig talán egy rossz ítélete sem akadt. Kiválóan dolgoznak.
78' A meccs embere, Szakály is cserét kér, Laczkó a helyén.
77'   Kovács bombája kerüli el a kaput.
75' Kényszerű változtatás: Polgár nem tudja folytatni, Schimmer a helyén.
74' Hahn buktatja Polgárt, villan a mérkőzés első sárgája.
72'   Szakály, Hahn, Koltai összjáték egy paksi kontránál, pontatlan befejezéssel.
70'   Bosnjak nagy bedobását fejelik ki a paksiak, a laszti a balhátvéd felé pattan, aki lövésre készülő lábával szó szerint lerúgja Szakályt. Csúnya jelenet, lap nélkül.
68'   Gaál próbálkozhat szabadrúgással jó huszonötről, ezúttal elkerüli a "ketrecet" a játékszer, Kemenesnek nem akadt dolga a lökettel.
67' Elfogyni látszanak a felek...
62'   "Piros lap!" - kiabálják a paksi drukkerek, Hegedűs ökleli fel veszélyesen Hahnt. Bedobással folytatódik a játék.
60' Ez a gól vélhetően benne lesz az év végi összefoglalókban: pompás megoldást választott Szakály.
60' ÚJRA VEZET A PAKS! Szakály Dénes csap le egy félpályáról érkező labdára: 21 méterről, fordulatból, fantasztikusan emel Gyurján fölött a vendégek hálójába.
59'   Hatalmas szombathelyi ziccer marad ki! Rácz indítja tökéletes ütemben Arst, a holland könnyelműen Kemenesbe lövi a labdát, a kipattanóval forgolódik, majd visszapasszol Ráczhoz, aki jócskán fölé durrant.
56'   Kicsit zavaros az összjáték olykor az összjáték a Hali játékosai között, a támadások vége felé ez többször megmutatkozik.
53'   Bosnjak lohol a bal szélen, beadása pontatlan.
52'   Úgy tűnik, Kovács sípcsontja rendben van, hisz rögtön azután, hogy visszakéredzkedett a pályára, kiválóan indította Halmosit, igaz, lesen tartózkodott a rutinos szélső.
51' Kecskés helyén Bartha a Paksban.
50' Kovács ordít hatalmasat, Lenzsérrel ütköztek.
48'   Gyönyörű összjáték után Kulcsár lő, nagy bravúrral hárít Gyurján.
47'   Roppant csúnya belépővel mutatkozik be a holland támadó, Gévaynak lép oda keményen.
46'   Solymosi Péter sípszavára útjára indul a labda, kezdetét veszi a második játékrész. Cserélt Mészöly Géza, Tóth Máté helyén Ars folytatja.
I. Félidő
45' Gyakorlatilag egy másodpercet sem hosszabbít a játékvezető: 1-1 az állás az első félidő után.
44'   Koltai teker húszról, méterekkel kapu mellé-fölé.
41'   Továbbra is harcos, küzdős a meccs, a középpályán sok fizikai párharccal, testi kontaktussal. Épp ezért ziccerekből kevés akad.
39' Felélénkülhet a mérkőzés: a Hali a semmiből egalizált. Elég volt egy apró személyi fault a szabadrúgást megelőzően, máris lecsaptak rá a fehérek.
38' EGYENLÍT A HALADÁS! Gaál könnyedén emeli át a paksi sorfalat, Kemenes csak belekapni tud a labdába, amely végül a hálóban köt ki.
37'   Húsz méterről, veszélyes helyről jöhet szabadrúgással a Hali, Kovácsot távolították el a félkör mentén.
34' Szakály-szöglet, Wils méterekkel magasabbra emelkedik a többieknél, simán fejeli ki.
33'   Gaál mutat be tökéletes hátra bukfencet a felezővonalnál.
31'   Itt az első vendéglehetőség: Rácz lő, Gévayról szögletre pattan a labda. A sarokrúgás veszélytelen.
28'   Papp lép oda Kovácsnak. El-elkésnek a belépőkkel a játékosok, egyelőre sokszor pontatlan a játék.
28'   Ezúttal is Hahn a középpontban: a paksiak három-egyben vihették Gyurján felé, a támadó rossz megoldást választott, az érkezők háta mögé centerezett.
26'   Hahn fut el a bal oldalon, sokáig tutujgatja azonban a labdát, Wils kiválóan szereli.
23' Mintha nem is ugyanaz a Hali játszana, akik múlt héten legyőzték a DVSC-t. A Paks egyelőre a Fradi elleni masszív, egységes képét mutatja.
20'   Kecskésnek pakol oda egy nagyot Kovács, szabadrúgáshoz jut a Paks. Szakály pontosan Lenzsér fejére varázsolja a játékszert, a középhátvéd bólintása azonban erőtlen.
16'   Ismét Szakály esett el a büntetőterületen belül, ezúttal azonban néma maradt a játékvezető sípja.
15' Egyértelműen fölényben a hazai csapat, a szombathelyiek mintha az öltözőben ragadtak volna.
14' Vezet a Paks!!! Szakály Dénest buktatták a tizenhatoson belül, a jogosan megítélt tizenegyest Koltai magabiztosan helyezte a kapu jobb alsó sarkába. 1-0!
11' A hazai kemény mag hangosan buzdítja kedvenceit.
9'   Rácz beadása megtalálja Halmosit, aki gyenge megoldást választ - maga sem tudta eldönteni, centerezést avagy lövést választ-e, végül a kettő közös pontját találta meg, sikertelen kivitelezés formájában.
7'   Szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak, a beívelést a vendégek Király Gábort helyettesítő fiatal kapusa, Gyurján magabiztosan húzta le a levegőből.
5'   Egyelőre puhatolóznak egymással a felek a paksi hidegben.
1' A kezdést megelőzően a csapatok gyászszünettel emlékeztek a Chapecoense tragikusan elhunyt futballistáira.
1' Elkezdődött a mérkőzés.
0' Köszöntjük kedves olvasóinkat! Az NB I 18. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén a legutóbbi öt hazai mérkőzésén egyaránt döntetlent játszó, a tabella utolsó előtti, 11. helyét elfoglaló Paks az 5. helyezett Haladást fogadja. A két csapat legutóbbi találkozóján, augusztusban a szombathelyiek hazai közönség előtt 3-1-re diadalmaskodtak, ezúttal kiegyenlítettebb küzdelem várható.
0' Mészöly Géza (Haladás): - A Paks elleni mérkőzés mindig egy hatalmas taktikai csata, és egy óriási küzdelem – folytatta a szombathelyiek mestere. - Most is arra lehet számítani, hogy nagy lesz a feszültség és mindkét csapat nagyon meg akarja kaparintani a győzelmet. Egy agresszív, kemény, férfias küzdelem várható a szombati meccsre is. A tabellán elfoglalt helyezésük ellenére a paksiak hazai pályán nagyon veszélyesek. Nagyon jók a pontrúgásaik, és sok gyors, alacsony súlypontú játékosuk van, akik nagyon pörgősek, úgyhogy ezekre is fel kell készülnünk. Sok a sérültünk, és nincsenek topformában azok, akik százhúsz percet játszottak szerdán, mégis abban bízom, hogy olyan Hali lesz a pályán, aki minden pillanatban küzdeni fog azért, hogy győztesen hagyja el a pályát.
0' Csertői Aurél (Paks): - Úgy néz ki, ahhoz, hogy nyerni tudjunk, a „maximum felett” kell teljesítenünk. Az biztos, hogy a támadójátékunk hatékonyságán, a helyzeteink kihasználásán változtatnunk kell. Mindenképp javítanunk kell ezeken a mutatókon.

Hazai csapat játékosai: Kemenes - Kulcsár, Lenzsér, Gévay, Szabó J. - Papp, Koltai (Vernes, 83.), Kecskés T. (Bartha, 51.), Bertus, Szakály D. (Laczkó, 78.)- Hahn

Vendég csapat játékosai: Gyurján - Polgár (Schimmer, 75.), Wils, Hegedűs J., Bosnjak - Kovács L., Jagodics, Rácz - Gaál, Tóth M. (Ars, 46.), Halmosi

Hazai csapat vezetőedző: Csertői Aurél

Vendég csapat vezetőedző: Mészöly Géza

Hazai csapat cserejátékosai: Székely (k.), Báló, Kesztyűs, Zachán, Bartha, Laczkó, Vernes

Vendég csapat cserejátékosai: Kiss, Ars, Dombi, Schimmer, Angyal, Jagodics

A mérkőzés összefoglalója »

Az NB1 LIVE egy olyan oldal, ahol élőben követheted nyomon az eseményeket, a meccsek eredményeit live-text kommentár formájában.
Az esemény adatlapján az oldal automatikusan frissítődik 30 másodpercenként.