NK Osijek-ZTE: a legvégén jött a csattanó

NK OSIJEK-ZTE 1-0

Horvátországban kezdte meg Ekl-szereplését a Magyar Kupa címvédője, a ZTE. Boér Gábor csapata az NK Osijek otthonában lépett pályára.

Ahogyan az várható volt, az eszékiek voltak a kezdeményezőbbek a kezdés után, legfőképpen lövésekkel próbálkoztak. A 9. percben távoli löket pattant ki Senkóról, Caktas lövése után megint a zalaiak kapusáról vágódott le a labda, majd Mierez az üres kapu helyett Caktas sarkát találta telibe. Hatalmas lehetőség volt…

A ZTE a 18. percben veszélyeztetett először Sajbán fejese után, Malenica védett. Azt viszont el kell ismerni, hogy az első 25 perc szinte végig a hazaiaké volt.

A 36. percben Szalay szabadrúgása után a sorfalról pattant az alapvonalon túlra a labda, majd négy perccel később Nejasmic 12 méterről lőtte ki a jobb kapufát. Kicsit később Lovric 20 méteres, lapos szabadrúgása után szintén a jobb kapufán csattant a labda, ami utána keresztbe gurult a gólvonal előtt, mielőtt az alapvonalon túlra került volna.

Az első félidőben tehát az eszékiek voltak közelebb a gólszerzéshez.

Fordulás után az 52. percben Jugovic lőtt fölé, majd Ubochioma pillanatai következtek. A 62. percben Tajti az ő beadása után fejelt 12 méterről a kapu fölé, majd nyolc perccel később 18 méterről lőtt a bal kapufa mellé. Ezután felváltva forogtak veszélyben a kapuk, a zalaiak is szerezhettek volna gólt, gólokat. A hajrá még élvezetesebb lett a lüktető játék és a sok helyzet miatt, ráadásul mindkét szurkolótábor kitett magáért.

A legvégére kicsit megfontoltabb lett a játék, látszott, hogy arra is elkezdtek figyelni a pályán lévők, hogy ne rohanják túl magukat. A 91. percben viszont jobb oldali beadás után figyelmetlenek voltak a zalaiak az ötösüknél, így Mierez négy méterről a bal sarokba fejelt (1-0).

A hazaiak többet tettek a győzelemért, de a Zalaegerszegnek minden esélye megvolt arra, hogy ne kerüljön hátrányba az odavágón. A második meccsen szintén éles csatára van kilátás, a Magyar Kupa címvédőjének nem reménytelen a helyzete, de otthonában semmiképpen sem szabad gólt kapnia…