Kane első trófeája még várat magára, Orbánéké a Szuperkupa

Dani Olmo mesterhármast rúgott az Allianz Arénában.

Szombaton reggel jelentette be a német bajnokság címvédője, hogy leigazolták Harry Kane-t a Tottenhamtől. A papírmunkákat gyorsan elvégezték, a támadó már be is került a lipcseiek elleni keretbe. A kupagyőztes összeállítása is megváltozott a tavalyi szezonhoz képest, három kulcsemberük, Nkuku, Szoboszlai és Gvardiol is az angol bajnokságba igazolt.

Alig telt el három perc, máris örülhettek a vendégek: Raum szabadrúgását követően Dani Olmo volt eredményes. Negyedórányi játék után egyenlíthettek volna a müncheniek, de Gnabry passzát követően Tel lövését hárította Blaswich.

A 22. percben megint Gnabry volt aktív, beadását Tel ballal a kapu fölé lőtte. Hat perccel később Sané beadását a lipcsei Simakan mentette fejjel – és a kapufa közreműködésével. Ám hiába a Bayern mezőnyfölénye, Olmo pazar gólt lőtt a 44. percben, ezzel már kettőre nőtt a lipcseiek előnye.

Tuchel edző hármat cserélt a szünetben, beállt Kim, Mazraui és Coman. Próbált minél hamarabb gólt szerezni a hazai csapat, Sané és Tel is betalálhatott volna. A 63. percben beállt Harry Kane is, de öt perccel később már 0-3 állt az eredményjelzőn. Mazraui „kezelte le” a labdát egy szögletet követően, a büntetőt Olmo értékesítette.

Sané szépíthetett volna a 75. percben, lövését Blaswich védte. Később Gnabry beadását követően fejelt közelről mellé Mazraui, nem a Bayern meccse volt ez.

Az idény első trófeája Lipcsébe került, a német bajnokság pedig a jövő héten kezdődik.

Jegyzőkönyv:
Német Szuperkupa
Bayern München–RB Leipzig 0–3 (0–2)
München, Allianz Arena, 75 000 néző. V: Danker
Bayern München: Ulreich – Pavard (Mazraui, a szünetben), Upamecano, De Ligt (Kim Min Dzse, a szünetben), Davies – Kimmich (Goretzka, 78.), Laimer (Coman, a szünetben), L. Sané, Musiala, Gnabry – Tel (Kane, 63.). Vezetőedző: Thomas Tuchel
RB Leipzig: Blaswich – Henrichs (Klostermann, 85.), Simakan, Orbán, Raum – X. Schlager, Seiwald, Simons (Forsberg, 78.), Dani Olmo (Fábio Carvalho, 78.) – Werner (Sesko, 64.), Openda (Poulsen, 64.) Vezetőedző: Marco Rose
Gólszerző: Olmo (3., 44., 68. – 11-esből)