Elkezdte a DAC, de erre senki nem számított – kép, videó

Elképesztő, mi zajlott le ellenfelüknél.

A sárga-kékek vasárnap délután kezdték meg a Fortuna Liga, a szlovák élvonal tavaszi szezonját, Kalmárék a krízishelyzetbe került FK Senicát fogadták a MOL Arénában.

A vendégcsapatnál hihetetlen események borzolták a kedélyeket a szezon előtt: nemrégiben ugyanis távozott a klub venezuelai tulajdonosa, tetemes adósságot hátrahagyva maga mögött, nem mellékesen Michal Scasny vezetőedző mellett a fél csapat is távozott a meccs előtt a tabella 9. helyezettjétől. Mivel néhány nappal a szezonrajt előtt csak 8 játékos vett részt a Senica edzésén, sokan sima hazai sikert jósoltak vasárnap délutánra, annak ellenére, hogy végül valamelyest normalizálódott a helyzet a piros mezes vendégeknél (a keretet sikerült 23 fősre duzzasztani), az edzői stafétabotot átvevő Jozef Olejníkre nem várt könnyű kirándulás Dunaszerdehelyen.

Ahol szintén új edző ült a kispadon, a télen a portugál Helder Cristovao váltotta Peter Hyballát.
A DAC-ban három magyar játékos is a kezdőben kapott helyett, a sérülés után visszatérő csapatkapitány Kalmár mellett Vida Kristopher és Vida Máté is a mérkőzés legelejétől a pályán volt.

Az első 10 perc eseménytelenül telt el, majd a DAC egy megpattanó szabadrúgással veszélyeztetett, de a vendégek portása, Vorel bravúrral hárított.

Ezek után újra mezőnyjáték folyt leginkább, a leglátványosabb esemény a dunaszerdahelyi B-közép nevéhez fűződik, akik egy óriási drapériával mondtak (szó szerint) köszönetet a szezon előtt menesztett a német Peter Hyballának és stábjának.

A mérkőzés folytatásában kétszer is veszélyeztetett a vendég csapat, fel is harsant fél óra játék után az "ébresztő" a hazai publikumtól.

Teljesen mást vártak a meccstől a szlovák elemzők is, de az indiszponált játékot a hazai csapat szállította, nem a több új játékossal is felálló Senica.

A félidő előtt is Száraz védése illetve a vendég támadó, Akinyoola önzősködése miatt úszta meg a DAC, hogy ne kerüljön hátrányba.

A második játékrészt egy fokkal aktívabban kezdte a sárga-kék egylet, Fábry el is találta a lécet, de erre is jött a vendég válasz, és egy kontrából Melis szintén a kapufát találta el.
A csallóközi egylet az 56. percben cserélt először, ekkor pályára lépett a Szerdahely negyedik magyarja is, a télen a Genovától érkezett Schäfer András.

A hazaiak jobb játékot nyújtottak a záró 20-25 percben, mint korábban, de egy kontrából ismét a Senica illetve Eneji lőhetett volna gólt, de a nigériai játékos senkitől sem zavartatva a kapu mellé gurított.

Az utolsó percekben a DAC előtt is adódott lehetőség, méghozzá hatalmas, de Fábry Divkovic beadását a kapusba bombázta.

A Dunszerdahely így csak döntetlent játszott az előzetesen a tavasz leggyengébb csapatának kikiáltott Senica ellen, amelyet Kalmárék az előző hat egymás elleni bajnokin mindannyiszor legyőztek.

A dobogó harmadikjának sokkal jobb teljesítményre lesz szüksége a következő fordulóban, mikor is a szintén döntetlennel (2-2) nyitó Ruzomberok ellen, idegenben lép pályára