Dimitri Payet álomgólja megmentette a franciákat

Párizs – Kassai Viktor mindkét csapat góljában szerepet vállalt, remek döntéseket hozott.

A látványos megnyitóünnepség, majd David Guetta rövid nyitószettje után a Franciaország-Románia összecsapással kezdetét vette a 2016-os Európa-bajnokság.

A várakozásokkal ellentétben a románok kezdték jobban a mérkőzést. Egy baloldali szöglet után Bogdan Stancu érkezett a megcsúsztatott labdára a hosszú oldalon, de három méterről a kivetődő Hugo Llorist találta telibe. A 10. percben a franciák is veszélyeztettek, Dimitri Payet adott be a baloldalról, az érkező Olivier Giroud azonban kilenc méterről mellé fejelt. Négy perccel később már kapufáig jutottak a gallok, Bacary Sagna húzott el jobb oldalon, majd Antoine Griezmann elé tálalt, aki először luftot rúgott, de a labda visszapattant hozzá és a rövid kapufára fejelt.

A következő komolyabb lehetőségre a 36. percig kellett várni. Dimitri Payet ezúttal a jobb oldalon ment el, középre tálalt Antoine Griezmann elé, aki 9 méterről kapura belsőzött, de a keresztező Cristian Săpunaru lábán a labda irányt változtatott. A lefújás előtt újra fejjel veszélyeztettek a franciák, egy jobb oldali szöglet után Olivier Giroud bólintott tíz méterről a kapu fölé.

A második félidő ismét román ziccerrel kezdődött. Egy jobb oldali beadás után Bogdan Stancu maradt egyedül, mellre vette a labdát, majd ráfordulásból lőtt, de a kísérlete elkerülte a kaput. Az 52. percben ismét Dimitri Payet villant, aki remek labdát tálalt Olivier Giroud elé, a franciák csatára megcsinált egy cselt, majd tíz méterről Ciprian Tătăruşanu kezébe lőtt.

Az 57. percben megint csak Payet adott remek labdát, ezúttal Paul Pogba lábára varázsolta rá a játékszert, a Juve középpályása kapásból bombázott, azonban a román kapus lábbal hárított. Egy percen belül azonban megszerezték a vezetést a franciák. Dimitri Payet jobb oldali beadására Olivier Giroud érkezett, túlugrotta a gyengén kimozduló Tătăruşanut és a kapuba fejelt (1-0). A gól után a románok kapustámadást reklamáltak, de Kassai Viktor jól döntött, hogy nem ítélt szabálytalanságot.

A 64. percben jött a hidegzuhany a franciáknak. A tizenhatoson belül Nicolae Stanciu tolt meg fejjel egy labdát a tizenhatoson belül, az késve érkező Evra otthagyta a lábát, míg a román támadó összeesett a tizenhatoson belül, Kassai Viktor azonnal a tizenegyespontra mutatott. A labda mögé Bogdan Stancu állt, aki higgadtan a bal alsó sarokba gurított (1-1).

Az utolsó 25 percben a franciák nem tudtak komoly helyzetet kialakítani, pedig Didier Deschamps felgyorsította csapatát azzal, hogy pályára küldte Kingsley Comant és Anthony Martialt. Amikor úgy tűnt, hogy a mérkőzés döntetlennel zárult, akkor a mérkőzés legjobbja, Dimitri Payet fordult kapura, majd 18 méterről elképesztően nagy bombát akasztott a jobb felső sarokba (2-1). Nyilván ezt még korai kijelenteni, de lehet, hogy az Eb legnagyobb gólját láthattuk.

A házigazdák így győzelemmel kezdték az Európa-bajnokságot, és akár nagyobb arányú győzelmet is arathattak volna, azonban Antoine Griezmann és Olivier Giroud nem használták ki eléggé Dimitri Payet tanár átadásait.