U16: a hajrában kapott ki a válogatott Izlandon – reakció

Férfi U16-os válogatottunk első idei felkészülési mérkőzésére egészen Izlandig utazott el, a házigazda szövetség az U17-es Telki Kupára való meghívásunkat viszonozta ezzel az invitálással – jelezte az MLSZ.

Nehéz körülmények között, erős szélben feszültek egymásnak a csapatok az első mérkőzésen. Az első negyedórában a magyar válogatott irányította a játékot, többet birtokoltuk a labdát, aktívabbak voltunk a támadóharmadban, szögleteket végezhettünk el. A 17. percben egy sarokrúgás után a gólvonalról szabadítottak fel izlandiak, nem sokkal később viszont már Baloghnak kellett nagyot védenie egy távoli hazai próbálkozást követően.

A játékrész második fele kiegyenlített játékot hozott, majd a 40. percben Nyikos Botond szerzett labdát az izlandi térfélen, nagyszerűen ugratta ki a balösszekötő helyén Gólik Benjámint, aki éles szögből higgadtan a bal alsó sarokba helyezett (0-1). Támadásban maradtunk, a 45. percben egy bal oldali akció végén nagy ziccert hagytunk kihasználatlanul, az izlandiak pedig az ellentámadásból, egy védelmi hibát kihasználva kiegyenlítettek.

A második félidőben inkább a jelentős fizikális fölényben lévő izlandiak akarata érvényesült, de nem tudták nyomás alá helyezni a kapunkat. Itt is, ott is adódtak lehetőségek, Mándity Márkó révén lőttünk egy kapufát is, de a 87. percben végül a hazaiaknak sikerült megszerezniük a második gólt, és ezzel 2-1-re megnyerték a találkozót.

– Megpróbáltuk szervezett játékkal ellensúlyozni a fizikálisan jóval előttünk járó izlandiak erőfölényét. Ezt a mérkőzés jelentős részében sikerült megvalósítanunk, egyenlő erők küzdelmét hozta a találkozó. Pici szerencsével akár a javunkra is eldőlhetett volna a meccs, hiszen az izlandiak egyenlítő gólja előtt ziccert hibáztunk, a második félidőben kapufát lőttünk, majd mindkét játékrész hajrájában kaptunk egy-egy gólt. Szűk kerettel érkeztünk Izlandra, több újonc is bemutatkozott a találkozón, pozitívum, hogy volt néhány figyelemre méltó egyéni teljesítmény a csapatunkban. Bízom benne, hogy pénteken hasonló iramú, de eredményesebb mérkőzést tudunk majd játszani a házigazdákkal – mondta a találkozó után Szalai László.

A két csapat pénteken, magyar idő szerint 14.00 órakor mérkőzik meg ismét egymással.

Izland-Magyarország 2-1 (1-1)
Magyarország: Balogh T Márk – Sánta Milán, Csipak Csongor (Gybróczki Dávid, 46.), Prettenhoffer Márton – Nyikos Botond (Magyarics Erik, 55.), Zoltai Levente, Kovács Noel, Zubor Ádám (Fekete Dávid, 83.), Milicz Péter – Galambos János (Mándity Márkó, 63.), Gólik Benjámin (Miták Milán, 83.)