Qarabaq-FTC: bőven maradt esély a továbbjutásra

MIndkét csapat nyerhetett volna a végén.

Qarabaq-FTC 1-1

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: AZ UTOLSÓ HELYZET
Owosu cselsorozata és Thelander elesése után Wadji éles szögből kapura lő, jobbról, öt méterről a 90+1. percben, de figyelt Dibusz, majd Besic szerelte Owosut az újabb cselsorozat közepette. Wajdi hibázott, hogy lőtt, mert középen teljesen egyedül érkezett a társa. Óriási mákja az FTC-nek, hogy önző volt.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: DIBUSZ DÉNES
Hibázott a kapott gólnál, annak ellenére, hogy megpattant a labda, de nem tört össze, hanem szokásához híven tartást és önbizalmat adott a csapatának, ráadásul előtte és utána is minden feladatát remekül megoldotta. Csak hát ugye ismert a régi mondás, mely szerint, ha a kapus hibázik, az gól, mert nincs, aki kijavítsa a bakiját.

GÓLOK TÖRTÉNETE:
19. p.:
Civic adott be balról ballal, Laidouni lőtt kapura jobbal 17 méterről a jobbösszekötő helyéről, a jobb alsó sarok előtt védett a kapus, a kipattanót Esiti az ötösről ballal egy védőbe rúgta, a kipattanót az ötös bal sarkáról a lécre vágta Knoester, az újabb kipattanót Franck Boli kissé jobbról, négy méterről a jobb alsó sarokba stukkolta. A VAR vizsgálta az esetet, amúgy feleslegesen… 0–1!

34. p.: Ozobic szabadrúgásból vette célba a bal alsó sarkot, a pattanós labda becsapta Dibuszt, akiről az kipattant, érkezett Owosu, aki kissé jobbról, 4 méterről helyezett a léc alá. 1-1!

Az első percekben inkább a hazai csapat irányította a játékot, de helyzetig nem jutott el, míg a Ferencvárosnak a támadásépítése is akadozott. Ennek ellenére a zöld-fehérek jutottak előnyhöz, mert az első szögletük után kialakuló kavarodás végén, negyedik próbálkozásra Boli a kapuba fejelte a labdát. A vezetés után is többnyire mezőnyjátékkal telt az idő, mígnem az azeri bajnok szintén egy rögzített szituációból egyenlített, mivel Ozobic szabadrúgását rossz helyre ütötte ki Dibusz, a kipattanót pedig Owusu értékesítette. A szünet előtt majdnem előnybe is került a Qarabag, de a videobíró les miatt érvénytelenítette a találatát.

A folytatásban is a Qarabag futballozott fölényben a kifejezetten jó iramú mérkőzésen, de a Ferencváros hátsó alakzata többször önfeláldozóan védekezve állta a sarat, az azeri támadók így nem tudták átjátszani. Amikor a játékrész derekán kiszabadult a szorításból a magyar bajnok, akkor rögtön nagy helyzete volt, de a visszazáró Musztafazada a gólvonal előtt tisztázott. Ez azonban csak fellángolás volt, mert alapvetően a lefújásig a Qarabag támadott, viszont fölénye két nagyobb helyzetet leszámítva mindvégig meddőnek bizonyult, így a párharc döntetlenről indulva folytatódik majd a Groupama Arénában.

A visszavágót jövő kedden rendezik a Groupama Arénában. A párharc győztesének következő ellenfele a moldovai Sheriff Tiraspol vagy a cseh Viktoria Plzen lesz a BL-selejtező negyedik fordulójában, amelynek mérkőzéseit augusztus 18-án, illetve 25-én rendezik. A párharc vesztese az Európa-ligában folytathatja nemzetközi kupaszereplését: az ír Shamrock Rovers, valamint az északmacedón Skupi összecsapás győztesével találkozik.