Hibernians-Vidi: fölény máltai "csattanóval" – A GÓL TÖRTÉNETE

Egyetlen találat, egyre közelebb a fehérváriak az El-csoportkörhöz.

HIBERNIANS-MOL FEHÉRVÁR 0-1

Valójában a lefújás előtti másodpercekig egy pillanatig sem forgott kockán a MOL Fehérvár egyébként nehézkes továbbjutása Máltán, a Hibernians ellen. Az érdekes körülmények között "hangoló" székesfehérvári csapat az első perctől kezdve aktívan futballozott, ám a sok helyzet sokáig nem érett góllá, sorra érkeztek a nagyobbnál nagyobb ziccerek. Végül a második félidőben tudta feltörni a hazai védelmet Márton Gábor együttese, Petrjak szöglete után Nikolov volt eredményes közelről. A hajrában növelhette volna az előnyt a Vidi, majd a máltaiak a 90. percben előbb óriási helyzetig, majd kapufáig jutottak, ám több gól nem született. Egy azonban biztos: egy lépéssel közelebb járnak a fehérváriak az Európa-liga csoportköréhez.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: BOBAN NIKOLOV

Harcosan játszott, több lövése is volt, a szöglet előtti kavarodásnál ő maradt a leghiggadtabb. Egy ilyen mérkőzésen mindig kell egy olyan játékos, aki "megolvasztja" a jeget, ezúttal ő volt az.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A HELYZETEK… ÉS A "CSATTANÓ"

Nem egy, nem kettő labdája akadt a máltai kapu előtt a székesfehérváriaknak, valamennyiszer apró hiba csúszott a gépezetbe. Nagyobb csapatok ellen könnyen lehet, hogy hiányozni fognak ezek a "meccslabdák". A lefújás előtt nem sokkal pedig jöhetett volna a hazai csattanó, ám mindez csupán kapufa formájában történt.

A GÓL TÖRTÉNETE:

61. perc: A szögletet Petrjak adta be, kifejelte Leandro, újabb sarokrúgás következett, ami után Stopira csúsztatott, a hosszún Nikolov érkezett és a kapuba pörgette a labdát. 0-1

A MOL Fehérvár várhatja a Servette-Reims meccs győztesét, a Hiberniansnek marad a hazai színtér.

Hibernians FC-MOL Fehérvár FC 0-1

Hibernians FC: Cremona – Agiust (Winchester 64.), Leandro, Apap – Z. Grech, Shodiya, J. Grech, Attard (Vella 82.), Artiles – Teixeira (Uzeh 74.) Degabriele
MOL Fehérvár FC: Kovácsik – Bolla, Musliu, Stopira, Fiola – Alef (Pátkai 51.) – Nego, Nikolov, Houri, Petrjak (Evandro 82.) – Zivzivadze (Nikolics 88.)

gólszerző: Nikolov (61.)
kiállítva: Shodiya (93.)