11-es: mutatjuk az Újpest-Fradi legvitatottabb jelenetét – videó

Ezért baj, hogy néma maradt a síp.

Teljesen magabiztosan és megérdemelten nyert az FTC szerda este az Újpest otthonában 4-0-ra, és feltehetően akkor is a zöld-fehérek győztek volna, ha a 12. percben Iványi Zoltán játékvezető megadja a jogos 11-est a hazaiaknak, amikor Ihor Haratin visszahúzta Tallót.

Stieber Zoltán, az Újpest játékosa azt nyilatkozta a találkozó lefújása után, hogy „azt tisztán kell látni, hogy nem a Fradi most nekünk a riválisunk. Persze szerettünk volna nyerni, de a bennmaradásért küzdünk, ezt is ki kell mondani, sajnos. A következő meccsek nagyon fontosak lesznek.”

De akkor miért volt baj, hogy Iványi sípja néma maradt?

Egyrészt az igazság miatt, másrészt azért, mert a játékvezetőknek az a dolguk, hogy jó ítéleteket hozzanak meg, illetve még azért is, mert sokkal tovább lett volna szorosabb a mérkőzés.

Márpedig, ha sokáig szorosabb egy adott meccs, pláne, ha az a Derbi, akkor az sokkal jobb, sokkal izgalmasabb mérkőzést jelent, ami a magyar labdarúgásnak jobb!

Így viszont csak 47 percig volt nyitott a szerdai Derbi, mert ahogy az FTC a második játékrész elején kettőre növelte az előnyét, eldőlt a három pont sorsa.

A mérkőzés összefoglalója eddig nem volt publikálva a jogtulajdonos M4 Sport és az MLSZ által, ezért tudjuk csak most és így, ebben a formában megmutatni.

A cikkbe ágyazott videó pont az eset elejétől indul.

Újpest FC – Ferencvárosi TC | 0-4 | (0-1) | OTP Bank Liga | 19. forduló | MLSZTV

2021.02.03. OTP Bank Liga, 19. forduló Újpest FC – Ferencvárosi TC | 0-4 | (0-1) | összefoglalóIratkozz fel az MLSZ TV csatornájára: http://bit.ly/2EsS9ItKö…