Salzburg-Bayern: Szoboszlaiék és a frász! – REAKCIÓK

Nem volt annyira csúcs a bajorok edzője szerint.

Vezetett is, jól tartotta magát nagyon sokáig (a 79. percben még 2-2 volt), a Salzburg a Bayern München ellen, a BL-cosportmeccs végeredménye végül mégis 6-2 lett a címvédő javára.

A hazaiaknál végig a pályán volt Szoboszlai Dominik, aki a találkozó lefújása után a következőket mondta a mérkőzést közvetítő televíziós csatornának:

„Egy-nullára még vezettünk, aztán kaptunk két gólt az első félidőben. A második játékrészre remekül jöttünk ki, úgy mint az előző mérkőzéseken. Az egyenlítés nagy öröm volt számunkra. Utána próbáltuk benyomni őket, megnyerni a mérkőzést, talán volt is egy-két kisebb esélyünk, de nekik megvoltak a nagyobb lehetőségeink az ellentámadásokból. A végén, nem is tudom, mit mondjak, átrohantak rajtunk. Nem teljesen fair a végeredmény, de ilyen a futball.”

Az MTI további reakciókat is szemlézett a találkozóval kapcsolatban, így Szoboszlai további gondolatai is ismertté váltak.

"A 6-2-es végeredmény nem azt mutatja, amit érdemeltünk volna, talán a német Bundesligában más a tempó, ugyanakkor arra nincs kifogás, hogy a 80. perc után négy gólt kapunk.”

Csapata hozzáállását dicsérte Hansi Flick, a Bayern München vezetőedzője azután, hogy a címvédő a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában eredményes hajrával fölényesen győzött a magyar válogatott Szoboszlai Dominikot is foglalkoztató Salzburg vendégeként.

"Ránk hozták a frászt. A tévénézőknek ez jó mérkőzés volt, de egy edző számára nem volt annyira csúcs. Ugyanakkor elégedett vagyok azzal a mentalitással, amelyet a csapatom mutatott. Miután a Salzburg 2-2-re egyenlített, sikerült ismét a magunk javára fordítani a mérkőzést" – nyilatkozott a keddi találkozó után, melyet csapata 6-2-re nyert meg úgy, hogy a 79. percben még döntetlen volt az állás.

Jérôme Boatenget, a vendégek harmadik találatának szerzőjét nem érte meglepetés, mivel eleve nehéz mérkőzésre számított.

"Voltak jó és kevésbé jó szakaszaink, de a végén megmutattuk, hogy akartuk ezt a győzelmet" – hangsúlyozta. Szerinte a Salzburg jó csapat, nagyon magasan támadta le őket, játékosai sokat futottak, de a végére elfáradtak, ezt tudták kihasználni ők, így a különbség is megérdemelt.

A támadó Thomas Müller, aki előbb 11-est harcolt ki, majd erős középre adásából a második Bayern-gól született, a hazaiak játékát a sajátjukéhoz hasonlította, azt mondta, nagyon intenzíven futballoznak, emiatt a mérkőzés 2-2-ig kiélezett volt.

"Azután kockázatot vállaltak, a védelmük kinyílt, mi pedig ebből profitáltunk" – folytatta értékelést.

Jesse Marsch, a Salzburg edzője úgy vélte, 75 percig kiválóan játszottak, a végeredmény pedig nem tükrözi hűen mindazt, ami a pályán történt.

"A Bayern harmadik góljánál átszakadt egy gát, az ilyen arányú vereség pedig nagyon rossz érzés, de 75 percig egy szinten tudtunk futballozni a világ legjobb csapatával" – mondta az amerikai tréner, aki szerint a négygólos különbség csalódást keltő, ugyanakkor tanítványai a teljesítőképességük határán játszottak.

Az A csoportot három forduló után a Bayern vezeti százszázalékos mérleggel, második négy ponttal az Atlético Madrid, harmadik a kétpontos Lokomotiv Moszkva, Szoboszlaiék pedig egy ponttal a negyedik helyen állnak. A következő körben a Bayern a Salzburgot fogadja, míg a moszkvai együttes Madridba utazik.

EMLÉKEZTETŐ:

SALZBURG (osztrák)–BAYERN MÜNCHEN (német) 2–6 (1–2)
Salzburg, Salzburg Stadion, 21 óra (Tv: M4 Sport). V: Danny Makkelie (holland)
SALZBURG: Stankovic – Kristensen, Ramalho, Wöber, Ulmer – Mwepu, Junuzovic (Okafor, 65.), M. Camara, Szoboszlai – M. Berisha (Onguéné, 76.), Koita (Okugava, 65.). Vezetőedző: Jesse Marsch
BAYERN: Neuer – Pavard (B. Sarr, 74.), J. Boateng, Alaba, L. Hernández – Kimmich, Tolisso (Javi Martínez, 74.) – Gnabry (Douglas Costa, 90+1.), Th. Müller (Musiala, 90+1.), Coman (L. Sané, 74.) – Lewandowski. Vezetőedző: Hansi Flick
Gólszerző: M. Berisha (4.), Okugava (66.), ill. Lewandowski (21. – 11-esből, 88.), Kristensen (44. – öngól), J. Boateng (79.), L. Sané (83.), L. Hernández (90+2.)

A csoport:
Salzburg (osztrák)-Bayern München (német) 2-6 (1-2)
gól:
Berisha (4.), Okugawa (66.), illetve Lewandowski (21., 88., az elsőt tizenegyesből), Kristensen (44., öngól), Boateng (79.), Sané (83.), Hernandez )92.)

Lokomotiv Moszkva (orosz)-Atlético Madrid (spanyol) 1-1 (1-1)
gól:
Mirancsuk (25., tizenegyesből), ill. Giménez (18.)

Az állás: 1. Bayern München 9 pont, 2. Atlético Madrid 4, 3. Lokomotiv Moszkva 2, 4. Salzburg 1

B csoport:
Real Madrid (spanyol)-Internazionale (olasz) 3-2 (2-1)
gól:
Benzema (25.), Ramos (33.), Rodrygo (80.), ill. Martinez (35.), Perisic (68.)

Sahtar Donyeck (ukrán)-Borussia Mönchengladbach (német) 0-6 (0-4)
gól:
Plea (8., 26., 79.), Bondar (17., öngól), Bensebaini (44.), Stindl (65.)

Az állás: 1. Mönchengladbach 5 pont, 2. Sahtar Donyeck 4, 3. Real Madrid 4., 4. Internazionale 2

C csoport:
Manchester City (angol)-Olimpiakosz (görög) 3-0 (1-0)
gól:
Torres (12.), Jesus (81.), Cancelo (90.)

FC Porto (portugál)-Olympique Marseille (francia) 3-0 (2-0)
gól:
Marenga (4.), Sergio Oliveira (28., tizenegyesből), Luis Diaz (69.)

Az állás: 1. Manchester City 9 pont, 2. Porto 6, 3. Olimpiakosz 3, 4. Olympique Marseille 0

D csoport:
Midtjylland (dán)-Ajax Amsterdam (holland) 1-2 (1-2)

gól: Dreyer (18.), ill. Antony (1.), Tadic (13.)

Atalanta (olasz)-FC Liverpool (angol) 0-5 (0-2)
gól:
Jota (16., 33., 54.), Szalah (47.), Mané (49.),
Az állás: 1. Liverpool 9 pont, 2. Ajax 4 (4-4), 3. Atalanta 4 (6-7), 4. Midtjylland 0