Sevilla, Benito Villamarín Stadion. Vezeti: Ruddy Buquet (francia)
Betis: Bravo (Silva, 71.) – Bellerín, Bartra, E. González, Miranda – G. Rodríguez, Canales – Joaquín (Lainez, 71.), R. González (Guardado, 67.), Tello – Iglesias
Ferencváros: Dibusz – Botka (Wingo, 79.), Blazic, S. Mmaee, Kovacevic, Cabraja – Vécsei (Laidouni, 70.), Loncar – Zachariassen (Gavric, 88.), Nguen (Szánthó, 88.), R. Mmaee (Mak, 71.)
Gólszerzők: Tello (5.), Canales (52.)
Sárga lap: Botka (41.), Vécsei (49.), Laidouni (78.)

18.45: útjára indult a labda, a Real Betis kezdte a találkozót.

5. p.: Bellerín indult meg szépen a jobb oldalon, majd középre adta a labdát, amit a berobbanó Tello gólra is váltott. 1-0!

11. p.: Mmaee indult meg, majd szembe került Bravóval, azonban a lövését hárítani tudta a kapus, ami a hosszú sarokra tartott.

18. p.: Canales lőtt kapura nagyjából 23 méterről, ami fel is gyorsult a vizes füvön, de centikkel elkerülte Dibusz kapuját.

31. p.: Bravo hatalmas kirúgását követően Borja Iglesias iramodott meg, akit nem tudott szerelni Samy Mmaee, így a spanyol játékos lőhetett, de Dibusz bravúrral védett.

33. p.: Canales passzát követően Iglesias lőhetett 11 méterről, ám a labda elakadt Mirandában. Ha nem állja senki útját a játékszernek, akkor minden bizonnyal gól lett volna.

19.30: a bíró lefújta az első félidőt, a Betis vezet 1-0-ra.

19.46: Elkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

52. p.: Canalest senki nem zavarta, nyugodtan vezethette befelé a labdát, majd nagyjából 20 méterről egy rettenetesen nagy gólt lőtt. 2-0!

64. p.: Tello átcselezte magát a Fradi védelmén, majd közelről lőhetett kapura, de Dibusz bravúrral hárított.

67. p.: Közben a Celtic 2-1-re vezet a Bayer Leverkusen otthonában.

83. p.: Tokmac remekül passzolt Makhoz, aki középre tette volna a játékszert, áém egy védő beleért így szöglet lett a vége. A sarokrúgást Zachariassen fejelte kapura, de Rui Silva nagyon simán fogta.

85. p.: Közben a Leverkusen egyenlített, így a másik meccs állása 2-2.

86. p.: Lainez tört be a Fradi tizenhatosán belülre, majd lőtt, ám a labda elakadt, ami visszapattant hozzá, de után az FTC-nek sikerült tisztáznia.

89. p.: Fordított a Leverkusen, így már 3-2-re vezet hazai környezetben a Celtic ellen.

90. p.: Laidouni lőtt messziről, ám a próbálkozását simán védte Rui Silva.

20.33: Véget ért a találkozó, a Real Betis egy nem túl eseménydús meccsen, 2-0-ra legyőzte a Ferencvárost. A csoport másik meccsén a Bayer Leverkusen 3-2-re legyőzte a Celticet.

ÉRTÉKELÉS

Az esélytelenek nyugalmával léphetett pályára a Ferencváros a Betis elleni El-csoportmeccsen. De nem azért, mert Olekszandr Zubkov, Myrto Uzuni, Somália, Franck Boli, Eldar Civic és Sigér Dávid sem játszhatott (a Betis sem a legerősebb sorával állt ki a mérkőzésre), hanem azért, mert ha a teljes játékoskeret Peter Stöger vezetőedző rendelkezésére áll, akkor is az andalúzok sora a jóval erősebb.

Nem kevéssel, hanem jóval és ez egyébként a két gárda egymás elleni, első mérkőzésén is megmutatkozott, mert a Betis akkor is megérdemelten nyert úgy, hogy akkor sem a legerősebb sorával kezdett.

Ettől persze még nem kellett volna a Fradi játékosainak az öltözőben maradniuk egyik félidő elején sem, mert lehetett tudni, hogy főleg az első játékrészben, nagyon megnyomják majd a hazaiak a tempót, hogy lehetőleg rúgott góllal is az FTC tudtára adják, hogy ma is csak ők nyerhetik meg a mérkőzést.

A vezető gól az 5. percben meg is született gondosan felépített és végigvitt támadás végén.

A magyar bajnokcsapat viszont nem roppant össze attól, hogy igen hamar hátrányba került, mert pár perccel később előbb Tokmac, majd Ryan Mmaee is gólt szerezhetett volna, ha erősebben, és ami még ennél is fontosabb, pontosabban céloz.

Egyébként szakadó eső volt, emiatt csak nagyjából 30 ezren voltak kint a meccsen, volt 300 FTC-szurkoló is, a lengyel Slask Wroclaw ultráinak a társaságában, akik közül viszont sokakat előállítottak a rendőrök, korábbi, spanyolországi ügyeik miatt. Egyébként a megfigyelésükre külön csoport jött létre az illetékes szervnél már akkor, amikor kiderült, hogy Sevilla is rendez majd mérkőzéseket a nyári Eb-n.

Expulsan de España a 30 ultras polacos que se iban a enfrentar a Biris

Súmate al mejor canal de alertas informativas de Sevilla en Telegram. Entérate de todo al instante en Sevilla Actualidad La Policía Nacional tuvo conocimiento este miércoles de la llegada de más de una treintena de ultras polacos, gracias a la colaboración de la Policía Polaca e Interpol.

Az első játékrészben egyébként többet volt a labda a hazaiaknál, Dibusznak bravúrt is kellett még bemutatnia, de a Tokmacék nem játszottak alárendelt szerepet, ráadásul támadások felépítésével és azok végigvitelével is rendületlenül próbálkoztak.

A szünetben lehetett arról álmodozni, hogyan szerezheti meg az FTC első pontját a csoportban, Canales egyébként elképesztően szép gólja (ezt illik elismerni), lehűtötte a kedélyeket az 52. percben.

Ez volt az a pillanat, amikor eldőlt, hogy az FTC 5 meccs után is pontatlan marad.

A Ferencváros nem lett beledöngölve a földbe, nem lett megalázva, de ismét bebizonyosodott, hogy a sokak által lenézett Európa-liga csoportköre teljesen más színt, mint a magyar bajnokság.

Előbbiben nem meghatározó, hanem résztvevő a Ferencváros, a másikból meg évek óta kiemelkedik. Így van ez most is, hiába áll egyelőre még csak 3 pontos előnnyel a táblázat élén, mert ennél nagyobb különbséggel nyeri majd meg májusban egymás után az ötödik aranyérmét.

Ami egyébként az FTC legfontosabb mostani célkitűzése.