Otthonában alázták meg a Bayern Münchent – tabella

Közel 20 éve nem voltak ilyen szériában a bajorok.

A címvédő Bayern München meglepetésre kikapott a vendég Borussia Mönchengladbachtól a német labdarúgó Bundesliga hetedik fordulójának szombati játéknapján. A bajor együttes egymás után második bajnokiját vesztette el – a múlt héten a Hertha BSC otthonában maradt alul -, s immár három meccs óta nyeretlen, sőt, sorozatban negyedik tétmérkőzésén nem tudott győzni, mivel a BL-ben kedden döntetlent játszott. A vendégek már a 16. percben 2-0-ra vezettek, majd a 88.-ban bebiztosították sikerüket, s ezzel feljöttek a második helyre a tabellán. Bayernnel hasonló közel 20 éve nem történt.

NÉMET BUNDESLIGA
7. FORDULÓ
Bayern München–Borussia Mönchengladbach 0–3 (Plea 14., Stindl 16., Herrmann 88.)
Borussia Dortmund–Augsburg 4–3 (Alcácer 62., 80., 96., Götze 84., ill. A. Finnbogason 22., Max 71., Gregoritsch 87.)
Hannover 96–VfB Stuttgart 3–1 (Wood 30., 45+1., Bebou 91., ill. M. Gomez 50.)
Mainz 05–Hertha BSC 0–0
Fortuna Düsseldorf–Schalke 04 0–2 (McKennie 47., Burgstaller 53.)