MIchael Oenning megtanulta a Puskás Aréna nevét – reakciók

Supka elmondta, mi nyomasztja a csapatát.

Mint ismert, az Újpest 1-0-ra győzött Kisvárdán, így bejutott a Magyar Kupa döntőjébe. A mérkőzés után Supka Attila egyéni hibákról beszélt, Oenningről pedig kiderült, hogy eddig összekavarta a Puskás Arénát a Népstadionnal.

Így nyilatkoztak a vezetőedzők a mérkőzés után:

Supka Attila (Kisvárda): ,,Azt gondolom, hogy egy kicsit tartottunk az Újpesttől, azt is kértük a játékosoktól, hogy eleinte próbáljuk meg lezárni a területeket és abból kijönni kontrára. Ahogy felbátorodtunk, egyre több olyan szituáció alakult ki, amiből gólokat lehetett volna szerezni. Rossz döntéseket hoztak a játékosok, például Bumba, akinek át kellett volna emelnie a kapus fölött a labdát, vagy például a Sassá lövése, lehetne sorolni. Az első félidőben el lehetett volna dönteni a mérkőzést a mi javunkra. A második félidiőben mindent egy lapra tettünk fel. Megpróbáltunk a kapott gól után egyenlíteni, de nem sikerült. A hatalmas gólínség, ami minket nyomaszt, sajnos megmaradt erre a mérkőzésre is. Az elődöntőbe eljutni, ahol meg volt az esélyünk a továbbjutásra is, egy jó teljesítmény, néhány játékostól több kellett volna, hogy ez a meccset meg tudjuk nyerni."

Michael Oenning (Újpest): ,,Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült megnyernünk ezt a mai találkozót. Egy nehéz és komplikált mérkőzésen vagyunk túl. Sikerült betalálnunk, ez volt a legfontosabb momentuma a mérkőzésnek, hiszen ez adta meg a lehetőséget a győzelemre. Magáról a mérkőzésről nem sok jó mondhatok, hiszen a rossz időjárási körülményekkel és a széllel küzdöttünk. Nagyon sok párharc tarkította ez a találkozót, az első félidőben inkább a Kisvárda volt erőteljesebb, nagyon jól játszottak előre, nagyon letámadtak bennünket. Szerencsések voltunk, hogy úgy tudtunk a szünetre menni, hogy 0-0 volt az állás. A másodikfélidőre sikerült összekapnunk magunkat és sikerült betalálnunk. Nem baj, hogy csak egy gól született, hiszen győztünk. A fiúk készen állnak a döntőre. Holnap a kanapén a helyünk, hogy megnézzük, melyik csapattal játszunk majd. Most már megtanultam, hogy a Puskás Arénában és nem a Népstadionban fogunk döntőzni."

Nem volt magyar játékos az Újpest kezdőcsapatában, ezzel kapcsolatban kapott is kérdést Oenning, de nonszensznek tartotta, hiszen hetekkel korábban már megválaszolta ugyanezt. A német tréner örül, hogy ezúttal nem egy klubnak a stadionjában, hanem a nemzeti stadionban lép majd pályára a csapata, nem úgy, mint amikor a Vasassal játszott döntőt.