A bosnyák játékmester brillírozott, magabiztosan nyert az FTC Mezőkövesden

Az NB I 26. fordulójának zárómérkőzésén a listavezető Ferencváros a sereghajtó Mezőkövesd otthonába látogatott.

A 15. percben Marquinhos passza után Zachariassen lövése a kapufáról kifelé pattant. A kiegyenlített játék fél órával később egy védelmi hiba után vezetett gólhoz, Loncar szerelte a menteni igyekvő Lukicsot a Mezőkövesd kapuja előtt és egy szép lövéssel befejezte az akciót, 0-1. Öt perccel később egy mintaszerű Fradi támadás végén Marquinhos próbálkozását hárította Piscitelli.

A második félidő elején is egy mezőkövesdi eladott labda után ismét Loncar volt eredményes egy pazar lövéssel, 0-2. A 68. percben az egyre növekvő FTC mezőnyfölény majdnem újabb vendég gólt eredményezett: Loncar ívelt a bal szélről Marquinhos irányába, de a brazil támadó fejese a kapufán csattant. A 81. percben Makreckis távoli lövését kézzel, a 83.-ban a csereként beállt Szevikjan közeli gurítását lábbal védte a Mezőkövesd olasz kapusa. Két perccel később már Piscitelli is tehetetlen volt: egy kapu előtti kavarodás végén Varga Barnabás megszerezte idei 18 gólját a 18. bajnoki mérkőzésén, 0-3.

Az FTC bosnyák légiósa remek napot fogott ki, Loncar remekül szervezte a játékot és lőtt két gólt.

OTP Bank Liga, 26. forduló:
MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC – FERENCVÁROSI TC  0–3 (0–1)
Mezőkövesd, Városi Stadion4130 néző, v.: Csonka
Gólszerzők: Loncar (38., 51.), Varga B. (85.)
Sárga lap: Molnár G. (27.), Beriashvili (32.), Maiga (35.)
Mezőkövesd Zsóry FC: Piscitelli – Beriashvili, Kállai (Pillár, 58.), Lukics, Vajda – Brtan, Cseke, Samperio (Karnitskiy, 69.), Szolgai (Kócs, 58.) – Molnár G. (Cseri, 69.), Drazsics (Szalai, 88.) Vezetőedző: Milan Milanovics.
Ferencváros: Varga Á. – Abena, Civic, Cissé, Makreckis – Maiga (Pászka, 65.), Loncar (Traoré, 78.) – Marquinhos (Szevikjan, 78.), Katona (Ben Romdhane, a szünetben), Zachariassen – Kodro (Varga B., 65.) Vezetőedző: Dejan Sztankovics

Milanovics örül, hogy a Fradival már nem kell játszaniuk, Sztankovics elárulta a siker kulcsát