Tovább zuhan a DVTK, a Gyirmót megszerezte első győzelmét

NB1.hu - 2016. szeptember 10. szombat 20:16
Győr – A fiatal támadó meghálálta a bizalmat Urbányi Istvánnak.
Kép forrása: gyirmotfc.hu

Remekül kezdődött a mérkőzés, érezhető volt, hogy mindkét csapat győzelemre játszik. Rögtön a Gyirmót veszélyeztetett a Vasastól igazolt Novák Csanád lövésével, majd az ötödik percben Csiki lövését védte bravúrral Rados, majd Sallói Dániel ismétlése a kapu mellé szállt.

A folytatásban mindkét csapat inkább távoli lövésekkel kísérletezett, de Sebők Zsolt és Ivan Rados is fogta a kötelező labdákat. A 32. percben Sallói csapott le egy labdára, majd Simonhoz továbbított, akinek a lövésébe beleléptek a védők, így a próbálkozás elkerülte a kaput. Öt perccel később ismét egy Sallói-Simon összjáték után az utóbbi került ziccerbe, azonban a lövése centikkel a kapufa fölött hagyta el a játékteret.

A 41. percben Bognár óriási passzával Makrai iramodhatott meg, éles szögből lőtt is, de Sebők Zsolt parádésan védett, majd egy perccel később Németh Milán beadása a felső léc érintésével hagyta el a játékteret. A lefújás előtt újra felpörögtek az események, Dausvili 18 méterről bombázott hatalmasat, de Sebők ismét hatalmasat védett, majd a másik oldalon egy kavarodás után Csiki elé került a labda, akinek a közeli lövését Rados védte bravúrral.

A második félidő nem kezdődött veretes iramban, tíz perc után a gyirmóti Simon András unta meg a tétlenkedést, kétszer is lövéssel próbálkozott. Az első nem sokkal ment el a jobb kapufa mellett, a második Ivan Rados védte. A folytatásban mindkét csapat inkább a légtérben próbálkozott, előbb a frissen szerződtetett Sebastian Achim fejelte Rados kapuja mellé, majd Bognár szabadrúgása után Lipták tett ugyanígy a gyirmóti kapu előtt.

Negyed órával a vége előtt megszerezte a vezetést a Gyirmót. Egy diósgyőri felszabadítást követően a játékvezetőről Csiki elé pattant a labda, majd remek labdát adott Sallóinak, aki egy átvétel után a kapu bal felső sarkába helyezett (1-0). Az utolsó negyedórában a DVTK görcsösen hajtott az egyenlítésért, de nem tudott veszélyt teremteni a hazaiak kapuja előtt. A ráadásban még Novák Csanád növelhette volna a Gyirmót előnyét, de Ivan Rados parádézott.

A sok kimaradt hazai helyzet az összképen nem változtat, az újonc Gyirmót a 8. fordulóban megszerezte az első győzelmét az NB I-ben.

Gyirmót FC Győr–DVTK 1–0. Élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!