Történelmi gyirmóti pontszerzés Újpesten

Budapest – A meccs után is ott tartanak a csapatok, ahol előtte.

Az ősszel otthon és idegenben is legyőzte az Újpest a mai vandégeit, így a tabellán elfoglalt helyük alapján és ezért is a lila-fehér gárda számított a találkozó esélyesének. Ez ellen csak az szólhatott, hogy egyik csapatról sem mondható el, hogy remek formában van, az Újpest 5 a Gyirmót pedig 4 pontot szerzett a legutóbbi öt fordulóban.

Az utóbbi két meccsen mutatott teljesítménye után már senki sem lepődött meg azon, hogy az eddig mindig hátvédet játszó Heris ezúttal is csatárként kezdett, és akárcsak korábban, ismét veszélyesen mozgott.

Az Újpest irányította a játékot, de az első komolyabb gólhelyzetre 25 percet kellett várni. Ekkor egy szöglet után Diarrához tették vissza a labdát, ő pedig a tizenhatos bal oldalvonaláról úgy lőtt a hosszúba, hogy a labda a felső lécről vágódott a hálóba (1-0). Ezt követően Heris került helyzetbe, de hatméteres fejesét bravúrral védte Nagy, az ismétlést pedig óriási helyzetben fölévágta a belga.

A kihagyott helyzet megbosszulta magát, hiszen az első veszélyes helyzetét kihasználta a Gyirmót: Kiss Máté baoldali szögletére Bozovic érkezett a hosszún és szinte az alapvonalról kanalazta a hálóba a labdát (1-1).

A második félidő elején Novák találatával a vemdégek kerültek előnybe, miután a vendég csatár egy jobboldali szóló után Banai kapujába helyezett (1-2).

Mindössze két percig tartott azonban az előnyük, az 58. minutumban ugyanis Balogh jobboldali beadása után Bardhi elé került a játékszer, aki nem hibázott (2-2).

Ezt követően az Újpest mindent egy lapra feltéve rohamozott, és helyzetek sokaságát alakította ki, de a vendégek rögtön az egyenlítés után majdnem gólt szereztek.

Újabb találat azonban nem született, így a Gyirmót először szerzett pontot bajnokin az Újpest ellen. A lila-fehérek 36 ponttal a hetedikek, Urbányi István csapata pedig 20 egységgel sereghajtó, azaz semmi sem változott.