Többet támadott, ezért megérdemelten verte a Hali a Paksot

NB1.hu - 2016. augusztus 21. vasárnap 20:34
Sopron – Kemenesnek távolról jártak túl az eszén.
Kép forrása: haladas.hu

Hiába reménykedett benne Mészöly Géza játékvezető, hogy Király Gábor felépül vasárnapra a DVTK elleni mérkőzésen elszenvedett sérüléséből, a magyar válogatott csúcstartója a Paks ellen sem tudta vállalni a játékot. Viszont nem kellett aggódnia, mert a DVSC hétközi legyőzésének az alkalmával Rózsa Dániel remekül helyettesítette, nem véletlenül választottuk meg a forduló legjobb játékosának. Király mellett egyébként Jánvári Gábor, Fehér Zoltán, Calvente, Angyal Zsolt és Jagodics Márk sem állhatott Mészöly Géza rendelkezésére.

Mindkét csapaton látszott, hogy szokásához híven, alaposan felkészítette a vezetőedzője a találkozóra. Szervezetten, nagy kedvvel futballoztak a felek. A vendégek Halmosi nem túl szerencsés szerelési kísérletének köszönhetően szerezték meg a vezetést, a szabálytalansága utáni tizenegyest magabiztosan értékesítette Koltai. A Haladás azonban nem roppant össze, sőt, inkább erőre kapott, így Gaál szép szabadrúgása után nem indokolatlanul egyenlített. A szünet előtt Gaál és Kemenes még egyszer összemérte az erejét (ugyanonnan végzett el szabadrúgást a szombathelyi, mint a góljánál), de abból az ütközetből már a kapus jött ki jobban.

Fordulás után maradt a nagy csata, hazai fölénnyel. A szombathelyiek mindent megtettek a győzelemért, a félidő derekára koronázta siker a próbálkozásaikat. Előbb Williams távoli lövése lepte meg Kemenest, majd következtek Gévay pillanatai, aki minden bizonnyal lemondott volna ezekről a percekről. Előbb összeszedett egy sárgát, majd szöglet után róla pattant a kapuba a labda, így pillanatok alatt kétgólos előnyre tettek szerte a szombathelyiek. Mészöly Géza csapata többet támadott, ezért megérdemelt nyert.

Swietelsky-Haladás–Paksi FC 3-1 (1-1). Élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!