NB1.hu - 2016. október 22. szombat 20:03
Kép forrása: mezőkövesdzsory.hu

Az OTP Bank Liga 13. fordulójában a Mezőkövesd 3–0-ra legyőzte a Haladást.

Mezőkövesd-Zsóry FC–Swietelsky Haladás 3–0

A mérkőzés elemzése

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. Mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, de igazán nagyot csak Rózsa Dánielnek kellett védenie. Úgy tűnt ismét a szombathelyi kapus lesz csapat egyik legjobbja, azonban a félidő közepén egy rosszul elvégzett kirúgása után megszerezte a vezetést a Mezőkövesd. A fordulás után Pintér Attila csapata taktikusan futballozott, és Marek Strestík vezérletével kihasználta a kínálkozó üres területeket, amit a hátrányban rohamozó Haladás kínált. A Mezőkövesd taktikus játékkal, és nagyon szép gólokkal teljesen megérdemelten győzött. Igaz, hogy két mérkőzés után még korai mérleget vonni, de úgy tűnik, hogy a két meccsen háromgólos Diallo leigazolása telitalálat volt.

A mérkőzés kulcspillanata

A második félidő elején Marek Strestík és Ulysse Diallo tankönyvbeillő módon vittek végig egy kontrát, amiből a második mezőkövesdi gól született. Az a találat eldöntötte a három pont sorsát.

A mérkőzés főszereplője

Nem könnyű, hiszen Ulysse Diallo duplázott, míg Molnár Gábor adott egy gólpasszt és szépségdíjas találatot jegyzett. A mérkőzés legjobbja talán mégis Marek Strestík volt, aki állandó veszélyt jelentett. A pontrúgásai rendre emberhez mentek, remekül mozgatta a középpályát, és főszerepet játszott a második gólban, ami eldöntötte a mérkőzést. Az idei legjobb meccse volt a Mezőkövesdben, pedig eddig is kimagaslott a csapatból.

A mérkőzés osztályzata: 10/6

Mezőkövesd-Zsóry FC–Swietelsky Haladás 3–0. Élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!