Pintér csapata a Fradi után a Honvédot is megfricskázta

Göbölyös András - 2016. szeptember 10. szombat 20:04
Mezőkövesd – Lanzafame parádés gólpasszal tért vissza az NB I-be.
Kép forrása: mezőkövesdzsory.hu

A Honvéd kezdte jobban a mérkőzést, a vörös-feketék teljesítményén nagyot dobott az új igazolás Davide Lanzafame játéka. Az olasz támadó szinte minden akcióban benne volt rendre veszélyt teremtett remek átadásaival.

A 8. percben a szintén frissen szerződtetett Balázs Zsolt megszerezhette volna a vezetést, de ígéretes helyzetben túl sokat várt, így a hazai védők tisztázni tudtak előle. Három perccel később azonban jött a Honvéd vezető gólja, miután Lanzafame tanári átadását Hidi Patrik emelte kapásból a kint álló Dombó Dávid fölött a mezőkövesdi kapuba (0-1).

A folytatásban a Honvéd átadta a területet a Mezőkövesdnek, de a hazai csapat nem tudott mit kezdeni a labdabirtoklási fölénnyel. A 28. percben a vendégek megszerezhették volna második góljukat, azonban Balázs és Kamber elszórakozták a létszámfölényes ziccert. A sors fintora, hogy egy perccel később egy remek figura után Bacelic-Grgic került ziccerbe és kiegyenlített (1-1).

A második félidő elejét a Honvéd irányította, azonban a forgatókönyv változott, mert nem a vörös-feketék szereztek gólt, hanem fordított a Mezőkövesd. Egy ex-győri összjáték eredményeként Tarmo Kink baloldali beadására Marek Strestík érkezett és tíz méterről a bal alsó sarokba gurított (2-1).

A második kövesdi gól után a Honvéd sebességet váltott, de főleg csak beívelésekkel adott feladatot Donbó Dávidnak. A 66. percben a csereként beálló Zsótár Donát került ígéretes helyzetbe, de túlságosan nagy gólt akart lőni és nyolc méterről fölé csavart. Egy perccel később tizenegyest reklamáltak a kispestiek, miután egy Eppelre felívelt labdába kézzel ütött bele egy kövesdi védő, azonban a játékvezető sípja néma maradt.

Nem sokkal később kilátástalan helyzetbe került a Honvéd, ugyanis Pintér Attila a gyors kontrák miatt behozta Sós Bencét, aki megiramodott a jobb szélen, majd a kispesti cséká Hidi Patrik leütközte, azonban neki volt már egy sárgája, így negyed órával a lefújás előtt mehetett zuhanyozni. A hajrában a Mezőkövesd már uralta a mérkőzést, több veszélyes kontrát is vezetett, majd a 89. percben Sós Bence szabadrúgása után Egerszegi Tamás értékesítette a kipattanót a rosszul helyezkedő Horváth András mellett (3-1).

A Mezőkövesd a ferencvárosi pontszerzés után most a szintén komoly játékerőt képviselő Honvédot győzte le, lassan kijelenthető, hogy Pintér Attila a szokásához híven ismét masszív csapatot épített. Ha az újonc így folytatja, nem lesznek kiesési gondjai.

Mezőkövesd-Zsóry FC–Bp. Honvéd 3–1. Élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!

NB2
A Parlamentben járt a Sori

Budapest - Az SC Soroksár az Országházban vendégeskedett.
Gálhidi György a Budafok új vezetőedzője

Budapest - Gálhidi György lett a labdarúgó NB II 18. helyén álló Budafoki MTE új vezetőedzője.