FTCFradiFerencvárosMezőkövesdPintér Attila

Pintér Attila megfricskázta szeretett Ferencvárosát

Göbölyös András - 2016. augusztus 21. vasárnap 20:03
Budapest – Marco Djuricin és Florian Trinks is triplázhatott volna a Fradiban.

A Ferencváros ismét két csatárral kezdett, aminek már a kilencedik percben meg is lett az eredménye, miután Varga Roland tökéletes ütempasszát követően Marco Djuricin lőtt a bal alsó sarokba (1-0). A gólt után sem álltak meg a zöld-fehérek, folyamatosan dolgozták ki a lehetőségeket. A Fradiban főleg a két szélen helyet kapott magyar, Varga Roland és Nagy Dominik volt aktív.

Előbbi bátran tüzelt a pálya minden pontjáról, míg utóbbi remek labdákkal szolgálta ki társait. Igaz, a törekvéseik az első félidőben nem hoztak újabb gólt, bár mindketten megpróbáltak gólt lövetni csapattársaikkal.

Varga Roland jobb oldali beadása után a német Florian Trinks öt méterről fejelhetett volna gólt senkitől sem zavartatva, míg Marco Djuricin Nagy Dominik centerezése után rúgott lyukat a kapu torkában. Az első félidőben mintha a pályán sem lett volna a Mezőkövesd. Ha Pintér Attila csapat ötgólos hátrányban ment volna a szünetre, még az is bőven reális lett volna. A Fradi 11-szer kísérletezett, míg a Mezőkövesd egyszer sem talált kaput.

A második félidő egyből Fradi ziccerrel indult, Djuricin kapott remek kiugratást Varga Rolandtól, azonban 12 méterről majdnem taccsra lőtte a labdát. Az osztrák támadónak annyi ziccere volt, hogy ezen a meccsen beérhette volna Eppel Mártont a góllövőlistán. Pár perccel később Djuricin góllövés helyett inkább gólpasszal próbálkozott, de a forintos labdáját Florian Trinks 10 méterről kapu fölé lőtte.

A 63. percben büntetett a futball, ugyanis Strestik baloldali szabadrúgását Fótyik csúsztatta meg, majd az érkező Hudák közelről a kapuba lőtt (1-1). A zöld-fehérek szinte fel sem ocsúdtak a sokkból, máris jött a Mezőkövesd vezető gólja, egy kísértetiesen hasonló figurából. Ismét egy Strestik szabadrúgás, majd egy csúsztatás, azonban a labda Dibusz fölött azonnal a hálóban landolt (1-2).

A vezetést azonban sokáig nem tudták kiélvezni a vendégek, ugyanis a82. percben a mérkőzés legjobbja, a válogatott keretbe is meghívott Nagy Dominik egy remek egyéni alakítás után úgy döntött, hogy most már nem passzol, hanem éles szögből a rövid felsőbe bombázott egy ziccert (2-2). Az utolsó tíz percben a Fradi nyomás alatt tartotta a Mezőkövesdet, de a győztes gólt már nem sikerült begyötörnie.

A helyzetek alapján a Fradinak 12-2-re kellett volna megnyernie a meccset, de ma is érvényesült az örök igazság, hogy a futballt gólra játsszák. A zöld-fehérek támadói ma olyan helyzeteket hagytak ki, amelyeket alsóbb osztályban is illene gólra váltani.

Ferencváros–Mezőkövesd 2-2 (2-2). Élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!