NB1.hu - 2016. október 29. szombat 20:20
Mezőkövesd – Kantáék ziccereket rontottak, Gohér lövése három pontot ért.
Kép forrása: mtkbudapest.hu

Az OTP Bank Liga 14. fordulójában a Mezőkövesd 1–0-ra legyőzte az MTK Budapestet.

Mezőkövesd-Zsóry FC–MTK Budapest 1–0

A mérkőzés gyorselemzése

Két ellentétes félidőt láthattunk. Az első játékrészben a Mezőkövesd irányította a játékot, míg az MTK kontrákra rendezkedett be. Jól is „nézett ki” mindkét csapat, de gól nem született, habár az MTK állt hozzá közelebb. A fordulás után a kék-fehérek feljebb jöttek, több ziccert is kialakítottak, de a mai napon nem tudták jól bemérni a kaput. A Mezőkövesd egy rövid felszabadítás után Gohér Gergő jól eltalált kapáslövésével szerezte meg a vezetést, és később a győzelmet is.

A mérkőzés kulcsmomentuma

A 60. percben 0-0-s állásnál Torghelle Sándor készített le egy labdát a fiatal Vogyicska Bálintnak, aki 14 méterről nem találta el a kaput, pedig Tomas Tujvel is csak földbegyökerezett lábbal nézte a labda útját. Ha az MTK szerezte volna az első gólt, akkor máshogy alakult volna a mérkőzés.

A mérkőzés főszereplője

A mezőkövesdi Gohér Gergő jól futballozott, több veszélyes felfutás és indítása is volt. Nagyon megérdemelte a gólt.

A mérkőzés osztályzata: 10/6

Mezőkövesd-Zsóry FC–MTK Budapest 1–0. Élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!