Nemzetközi tornán diadalmaskodott a Gyirmót

Novigrad – Urbányi csapata tizenegyesekkel győzött.

Gyirmót FC Győr–NK Siroki Brijeg 2–2 (1-1) – Istria Winter Cup, döntő

G.: Tanchyk (41.), Novák (84.), ill. Repic (14.), Bralic (91.)

Gyirmót: Rusák – Kiss M., Bojovic, Radeljic, Vass P., Bori, Kolcak, (Veres, 63.), Tamás K. (Szegi, 63.), Tanchyk (Tóth N., 85.), Simon A.,  Bebeto (Novák Cs., 46.).

Vasárnap délután a Gyirmót FC Győr a bosnyák első osztályban szereplő NK Siroki Brijeg ellen lépett pályára az Istria Winter Cup döntőjében. A 14. percben megszerezte a vezetést a bosnyák csapat. Egy jobb oldalról visszagurított labdát lőtt Antonio Repic közelről a bal felső sarokba (0-1). A folytatásban a Gyimrótnak voltak a lehetőségei, az egyenlítés a lefújás előtt jött össze. Tanchyk szerzett labdát az ellenfél térfelén, majd amikor már csak a kapussal volt szemben, 16 méterről kilőtte a bal felső sarkot (1-1).

Világszínvonalú technika az MTK-stadionban – képek – NB1.hu

A folytatásban kiegyenlített játék zajlott, majd a 84. percben Bori végzett el gyorsan egy szögletet, majd a beadás után Novák csúsztatott a felső léc alá (2-1). Az utolsó pillanatban egyenlített a Siroki Brijeg. Egy jobb oldali szöglet után a hosszú oldalon érkező Bralic kotorta a kapuba a labdát (2-2), így jöhettek a tizenegyesek. Gyimóti részről Novák Csanád, Vass Patrik, Bori Gábor, Veres Szilárd és Szegi Vince sem hibázott, így Urbányi István csapata 5-4-re megnyerte a szétlövést, és megvédte a bajnoki címét az Istria Winter kupán.