VideotonDVSCNB I7. fordulóLang ÁdámVideoton-DVSC 4-1Videoton-DVSC 5-1

Loki vezetésből Vidi-gála lett a Panchóban

Hegedűs Gábor - 2016. augusztus 21. vasárnap 21:55
Felcsút – Lang és Feczesin is duplázott, Pontes három meccs után is nyeretlen.
Kép forrása: vidi.hu

Az OTP Bank Liga 7. fordulójának a rangadóján a forduló előtt Leonel Pontessel még nyeretlen DVSC a kiváló erőkből álló, ám ugyancsak a vártnál gyengébben szereplő Videoton vendége volt a felcsúti Pancho Arénában.

Az összecsapás elején támadólag lépett fel a Videoton, akár már az ötödik percre kétgólos előnybe kerülhetett volna, de Oliveira és Géresi is jó helyzetben hibázott, így a Loki megúszta, hogy hamar kapaszkodnia kelljen az eredmény után.

A futball pedig a jó szokása szerint büntetett, a Loki szinte először jött át a Vidi térfelére és már vezetést is szerzett: a 14. percben Vinícius hibája után Ferenczi János kapásból bombázott a kapuba, a játék képe alapján meglepetésre előnyhöz juttatva a DVSC-t.

Ám nem sokáig örülhetett a hajdúsági csapat, mivel a Videoton nem fogta meg a bekapott gól, továbbra is gőzerővel támadott, ennek köszönhetően pedig tíz perc leforgása alatt megfordította a meccset. Előbb a 23. percben Lang Ádám szerzett szemfüles gólt, majd Géresi Krisztián gyorsasága és harcossága hozta meg a vezetést a székesfehérvári csapatnak.

Az első játékrészben újabb gól már nem esett, így bár vezetett a Debrecen, bégül hazai előnnyel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A második játékrész eleje sokkal kevesebb említésre méltó eseményt hozott, mint az első, inkább a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok. A Videotonnak nem volt hova sietnie az előnye birtokában, a DVSC pedig nem igazán tudott váltani, így elmaradtak a gólszerzési lehetőségek is.

Az 56. percben váratlan villanás után mégis örülhetett a székesfehérvári tábor, ugyanis Lang Ádám csatárokat megszégyenítő módon talált a kapuba, így megszerezte a magyar válogatott védő saját maga második, csapata harmadik gólját.

Azonban itt sem állt le a Vidi a végére teljesen széteső Loki ellen, előbb Géresi gólpasszt is osztott, amely végén Feczesin Róbert  először volt a meccsen eredményes volt, majd a legvégén a DVSC ellen először játszó Bódi gólpassza után Feczesin is duplázni tudott,  így pofonnal felérő ötösbe szaladt bele a Loki a Vidi elleni rangadón.

Így a Vidi az MTK elleni vereséget követően újra nyerni tudott, míg a Loki továbbra is nyeretlen – három meccse – az új portugál edzővel, Leonel Pontessel.

Videoton-DVSC 5-1 (2-1). A találkozó élő közvetítése a linkre kattintva olvasható!