Kovács bombájával nyert a Videoton – VIDEÓ

Radenci - Mit mondhatott az edző ilyen gól és meccs után?

Az első percekben az ukrán negyedik helyezett tűnt aktívabbnak, azonban a mieink fokozatosan átvették a mérkőzés irányítását. A 7. percben Pátkai harcolt ki egy szabadrúgást, a labda mögé Gyurcsó és Maréval állt, végül utóbbi tekerte kapura a játékszert, amit az egyik ukrán védő vágott ki a kapu elől, a kipattanót Simon lőtte kapásból fölé. Három perccel később Maréval tekert kapu elé a bal szélről, Gyurcsó öt méterről nagy erővel alig fejelt kapu fölé. A 25. percben Ivanovszki kapott remek labdát, amit nagyon szépen vett le, majd kissé éles szögből kapura lőtt, az ukránok horvát kapusa lábbal nagyot védett. Újabb két perc elteltével Gyurcsó tekert kapu elé egy szabadrúgást, a hosszún érkező Juhász Roli centikkel stukkolta kapu mellé a labdát. A 31. percben aztán teljesen váratlanul megszerezték az ukránok a vezetést. Budkivskyi iramodott meg a jobb szélen egy labdával, a 16-oson belül kapura lőtt, Danilovics nagyot védett, a kipattanót azonban Opanasenko az üres kapuba lőtte néhány méterről (1-0). Nem kellett azonban sokat várni az egyenlítésre, két perc múlva ugyanis egy nagyon szép akció végén Oliveira és Ivanovszki játszottak össze, végül macedón válogatott támadónk fejezte be góllal az akciót (1-1). Az egyenlítés után is támadásban maradtunk, a 37. percben Szolnoki ívelt az ukrán kapu elé, a hosszún érkező Oliveira éles szögből, kapásból alig lőtt mellé. A félidő utolsó momentumaként Daniloivcs még magabiztosan védett egy távoli szabadrúgást – jelentette a vidi.hu.  A szünetben Maréval és Ivanovszki helyére Fejes és Feczesin álltak be. Nagyszerűen kezdtük ezt a játékrészt is, az 50. percben Szolnoki tökéletesen adott középre a bal szélről, Pátkai pedig hat méterről fejelt kapura, az ukránok kapusa óriási bravúrral kotorta ki a léc alól a játékszert. A 60. percben következett a már szokásos sorcsere, ezúttal Pátkai és Danilovics maradtak 90 percig a pályán. Az utolsó félórában az alábbi felállásban játszottunk: Danilovics – Heffler, Lang, Luijckx, Fejes – Sejben, Pátkai, Koltai, Kovács – Feczesin, Havasi. A 72. percben megszereztük a vezetést, egy szép akció végén Kovács lőtt 8-9 méterről óriási gólt (1-2). Tíz perccel a vége előtt veszélyes helyről végezhettek el az ukránok egy szabadrúgást, a lövés azonban elakadt a sorfalban. A 88. percben nagyon közel jártak az ukránok az egyenlítéshez, de 14 méterről kapu mellé lőtt Uros Stojnov. A 95. percben volt még egy veszélyes ukrán szabadrúgás, de újabb gól már nem született, 2-1-re legyőztük az ukrán negyedik helyezettet. – Elégedett vagyok a csapattal, egy kemény edzőtábor végén is sikerült jó teljesítményt nyújtanunk. Ráadásul a mérkőzés nagy hőségben kezdődött, ami szintén nem könnyítette meg a játékosok dolgát. Az első 45 percben sok támadást vezettünk, ellenfelünk azonban masszívan védekezett. A bekapott gólra jól reagáltunk, és sikerült gyorsan egyenlítenünk. A második félidő nagy részében kézben tartottuk a meccset, a cserék pedig jól szálltak be, jól vették fel a meccs ritmusát. Két szép gólt lőttünk, de ennél is fontosabb, hogy a Szuperkupa-döntő előtti utolsó meccsünket megnyertük. Csütörtöktől már otthon készülünk a vasárnap esti FTC elleni mérkőzésre – mondta a meccs után Bernard Casoni vezetőedző. Videoton–Zorja Luhanszk 2–1 Videoton: Danilovics – Szolnoki (Heffler T., 61.), Juhász (Lang, 61.), Vinícius (Luijckx, 61.), Maréval (Fejes, a szünetben) – Simon Á. (Sejben, 61.) – Gyurcsó (Koltai T., 61.), Pátkai, Trebotic (Kovács I., 61.), F. Oliveira (Havasi, 61.) – Ivanovszki (Feczesin, a szünetben)G.: Ivanovszki (33.), Kovács I. (72.), ill. Opanaszenko (31.)

FTC: EL-csoportkör és bajnoki arany a cél

Kibékült-e a Loki tulajdonosa a várossal?