Hazard-góllal az Újpest nyerte a Megyeri úti zicceresőt

Budapest – Remek meccs, akár 6-6 is lehetett volna a rangadó.

Két olyan együttes találkozott az NB I 20. fordulójának rangadóján, amely egyaránt remekül hajrázott ősszel, és a tavasz első tétmeccsét a Magyar Kupában sikerrel vette szerdán.

fotó: vidi.hu

Ezek után joggal várhattuk azt, hogy remek csatát fognak vívni a riválisok a Szusza Ferenc Stadionban. Az első 10 percben erre csúnyán rácáfoltak a csapatok, de ezt követően felpörögtek az események. Kezdetben a Vidi, majd a folytatásban az Újpest tudta ráerőltetni akaratát ellenfelére. A mozgalmas első félidős percek azonban gólt nem hoztak, de a párharc élvezetes volt. Az újpesti szurkolótábor végig hallatta a hangját, tehát a hangultra sem lehetett panaszkodni, így kíváncsian vártuk a folytatást.

A fordulás után a lilák labdabirtoklással próbálták kicsalogatni a vendégeket. A Vidi azonban nem ette meg a „cselt” és próbált az eredeti tervéhez igazodva zártan védekezni és pontosan kontrázni. Bő egy órányi játék után sem találtak fogást egymáson a csapatok, de az igazi tűzijáték csak ezután kezdődött a Szusza Ferenc Stadionban. Azonban úgy tűnt, gólt szombat este egyik fél sem fog szerezni a Megyeri úti szentélyben. Ugyanis egymás után hagyták ki a helyzeteket az Újpest és a Videoton futballistái is, míg Balajcza és Danilovics is remek teljesítményt nyújtott a kapuban.

A jég a 69. percben tört meg, aminek a hazai drukkerek örülhettek, hiszen Lencse centerezését Hazard vágta be közelről. A folytatásban továbbra is rengeteg helyzetet, ziccert dolgoztak ki a csapatok, de minden hiába az Újpest-Videoton rangadót egyetlen gól döntötte el.

Pedig kis szerencsével akár 6-6 is szerepelhetett volna a stadion eredményjelzőjén…

Újpest–Videoton 1–0 (0–0). Az élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!

A remekül bemutatkozó Lencse nem akar Diagne lenne, de azt elárulta, mivel lenne elégedett

A rendőrök szerint a biztonságiak nem engedték be szövetségi kapitányt és segítőjét az Újpest-Videotonra

A 20 forduló nézőszámai! Kettővel ugye eleve kevesebben lehettek ott…