Felkészülés: A DVTK négyet kapott az izraeli bajnoktól

Ausztria - Bekő Balázs tudja, mi volt a mérkőzés tanulsága.

Nagy különbségű, 4-0-s vereséget szenvedett idei negyedik felkészülési mérkőzésén a DVTK az izraeli bajnok és kupagyőztes Maccabi Tel-Avív ellen. A Egyed Balázson, Bősz Leventén és Tamás Márkon kívül a keret minden tagja lehetőséget kapott. A DVTK többször is eljutott az ellenfél kapujáig, de az utolsó passzokba rendre hiba csúszott – olvasható a borsodi klub honlapján.     Bekő Balázs, a DVTK vezetőedzőjének értékelése: – Nagyon erős csapat a Maccabi, ezt bizonyította is a mérkőzés folyamán. Főleg az első sora futbalozott nagyon jól. Sokáig kiegyenlített volt a találkozó, de mi ma fejben voltunk gyengék. Olyan hibákat követtünk el, ami számomra érthetetlen. Ez nem fizikai állapottól és nem felkészültségtől, hanem a fejtől függ. Ha fejben nem vagyunk erősek, márpedig ma nem voltunk azok, akkor belefuthatunk egy ilyen vereségbe is. Ez lehet a tanulsága a mai mérkőzésnek.  Felkészülési mérkőzésMaccabi Tel-Aviv – DVTK 4-0 (2-0)G.: Micha a 38., Itzhaki a 45., Micha az 50., és Igiebor a 65. percben. Ausztria, Leoben‎, Sportanlage „Am Tivoli“,  20 néző. Játékvezetők: Petru Chiochirca (Michael Steindz, AlexanderLappi)Diósgyőri VTK: Antal (Rados, 46.) – Okuka (Eperjesi, 75.), Lipták (Csicsvári, 78.), Kovács (Németh, 67.), Nemes (Husic, 46.) – Egerszegi (Balogh, 78.) – Nikházi (Boros, 67.), Koman (Halmai, 67.), Bognár (Barczi, 46.), Bacsa (Icsó, 75.) – Grumic (Takács, 46.)Maccabi Tel-Aviv: Colinas (Hasson, 65.) – Ziv (Shpungin, 65.), Tibi (Radi 65.), Ben-Harush (Goldberg, 46.), Ben Haim (Glazar, 65.) – Igiebor (Garcia, 65.), Micha (Badash, 65.), Alberman – Itzhaki (Mitrovic, 46.), Ben Chaim (Armeli, 65.), Ben Basat (Peretz, 65.)  Olvastad már? Az M4 kisajátítja az NB I-et, megszűnik a Harmadik Félidő?