Élő közvetítések: Győr – Haladás, Pápa – PMFC – VIDEÓ

Magyarország – A kiesés szélén a Pápa és a Haladás.

Az utóbbi években mindig a bajnokságok üde színfoltjai voltak, amikor a győriek és a szombathelyiek egymás ellen csatáztak. Manapság viszont más időket járnak. A Győr jövőre nem indulhat az élvonalban, mint ahogyan a Haladás sem, ha csak valami csoda folytán, páratlan győzelmi szériába nem kezd Mészöly Géza csapata. Miriuta László elárulta, sejtették, hogy ez vár rájuk, Mészöly Géza bízik a Haladás erényeiben.

Élő beszámoló:

1. perc: Iványi Zoltán sípjelére vette kezdetét a mérkőzés. A Győr tiszta zöldben, míg tiszta fehérben lépett pályára.

3. perc: Rudolf nagy hibája után Radó került helyzetbe, de a 14 méterről leadott lövése pont Rózsa kezében kötött ki középen.

8. perc:Vezet a Győr!  Ibanez jobb oldali szabadrúgása után Lipták és Rózsa ütközött az ötösön, a labda Proskin elé került, aki éles szögből középre adott, a hosszún érkező Rudolf Gergely öt méterről az üres kapuba lőtt. (1-0).

14. perc: Halmosi bal oldali beadása kicsit hosszú volt a középen érkező Radónak, aki így nem tudott beugorva kapura lőni már.

16. perc: Alcibiade lökte fel Priskint, megvan a meccs első sárga lapja.

20. perc: Rudolf húzott középre senkitől sem zavartatva a bal oldalról, majd 21 méterről lőtt, nem sokkal a bal kapufa mellé.

25. perc: Itt a második sárga: Lipták hátúlról rúgta fel Radót.

28. perc: Egyenlített a Haladás! Németh Márió bal oldali szöglete után Martínez érkezett a rövidre, és szépen csúsztatott hat méterről a kapuba. (1-1).

29. perc: Halmosi mezét tépte szét Brdarovszki, így jogos a sárga lap.

34. perc: Priskin lőtt a tizenhatos jobb sarkáról, Rózsa másodszorra tudja fogni a labdát. Másodpercekkel később Lipták jött előre, nem támadták, így lőtt 22 méterről, a léc alá tartó labdát kitolta Rózsa.

39. perc: Ismét vezet a Győr! Lipták szépen vezette fel a labdát, majd Brdarovszki elé passzolt, aki a jobb oldalról szépen adott középre, a lendületből érkező Koltai Tamás hat méterről a léc alá fejelt. (2-1).

40. perc: Németh Márió bírkózta le Bucsát, sárga lap.

45. perc: Véget ért az első játékrész.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Csere mindkét oldalon a szünetben. Hegedűst Gaál váltotta a vendég oldalon, míg a Győrnél Brdarovszki helyett Nagy Ádám a pályán.

48. perc: Kettővel megy a Győr! Lipták akrobatikus mozdulattal vette át a labdát a tizenhatoson, majd hat méterről a bal oldalról kilőtte a hosszú sarkot. (3-1).

50. perc: Halmosi kapott sárgát reklamálásért.

52. perc: Priskin labdájával Ibanez lépett ki, de Rózs jól jött ki a kapujából, így közelről már nem tudta a kapuba juttatni a védő a labdát 7 méterről.

59. perc: Cserélt az ETO. Windeckert Pátkai váltotta.

60. perc: A cserejátékosok közül kapott Mancini sárgát, mert belépett a pályára. Majd Rudolf került óriási helyzetbe, de hat méterről az oldalhálót találta el.

66. perc: Szépített a Haladás! Halmosi szépen fordult le a védőjéről a bal oldalon, majd középre adott, az érkező Radó négy méterről a kapuba lőtt. (3-2).

68. perc: Kamber kapott sárga lapot.

69. perc: Halmosi jobb oldali szöglete után Nagy fjelt nyolc méterről, Ibanez a gólvonalról mentett.

70. perc: Nagy Patrik helyén Rocchi a pályán a Halinál.

75. perc: Németh Márió szabadrúgása ment centikkel fölé.

79. perc: Csere a hazai oldalon. Mayer érkezett Rudolf helyére.

88. perc: Kamber bombázott kapu fölé 18 méterről.

92. perc: Pátkai kapott sárgát a végére.

94. perc: Vége az összecsapásnak.

OTP Bank Liga, 27. forduló

Győr-Haladás 3-2 (2-1)
G.: Rudolf (8.), Koltai (39.), Lipták (48.),  ill. Martínez (28.), Radó (66.)

Sárga lap: Lipták (25.), Brdarovszki (29.), Kamber (68.),  Pátkai (92.), ill. Alcibiade (16.), Németh M. (40.), Halmosi (50.), Mancini (60.)

Győr, ETO Park

Játékvezető: Iványi Zoltán

Győr: Pogacsics – Brdarovszki (Nagy Á. 46.), Lang, Lipták, Ibánez – Windecker (Pátkai 59.), Kamber, Bucsa – Rudolf (Mayer 79.), Priskin, Koltai

Haladás: Rózsa – Nagy P. (Rocchi 70.), Angyal, Alcibiade, Jánvári – Németh M., Iszlai, Hegedűs J. (Gaál 46.), Martínez, Halmosi – Radó

(fotó:haladasfc.nyugat.hu/archív)

Ha a Pápa nem nyer, hatalmas bajba kerülhet, főleg azok után, hogy a tulajdonosa, Bíró Péter rács mögé került. Ha a Pécs nyer, nagyon megnyugodhat, hiszen kedvező pozícióba kerülne Robert Jarni csapata a bennmaradásért vívott csatában. Robert Jarni szerint a Pécs legnehezebb meccse jön, a pápai Völgyi Dániel szerint nem könnyű feldolgozni a körülöttük történteket.

1. perc: Elkezdődött az összecsapás Vad II István sípjelére. A hazai csapat sárga-feketében lépnek pályára, a vendégek pedig tiszta fehérben.

10. perc: Komolyabb helyzet nélkül telt el az első tíz perc.

16. perc: Uzoma adott remekül középre a jobb oldalról, a középen érkező támadók elől Völgyi remekül mentett.

19. perc: Bogunovics lőtt kapura 30 méterről, a veszélyesen szálló labdát Poleksics vetődve fogta.

26. perc: Weitzer 16 méterről leadott szabadrúgásába Makrive tette bele a fejét a kapura 7 métertől, a labda léc fölé szállt.

29. perc: Szatmári labdáját Weitzer fejelte a felső sarok felé, Szűcs nagy bravúrral hárított.

39. perc: Uzomát kellett sérülés miatt ápolni, emiatt állt a játék, de tudja folytatni a játékot.

44. perc: Uzoma indult meg a középpályán, de a jó helyzetben lévő Makriev elől menteni tudott a hazai védelem.

45. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész. Mindkét oldalon volt csere. A Pápánál Csilus helyére Pongrácz állt be, míg a Pécsnél Frőhlich váltotta Makrievet.

47. perc: Bogunovics kapta a mérkőzés első sárga lapját.

52. perc: Sluka rántotta vissza Weitzert, sárga lap a jutalma.

54. perc: Vezet a Pécs! Pauljevics ment el a jobb oldalon, betört a tizenhatoson belülre, majd egy csel után a jobb felső sarokba bombázott tizennégy méterről.

58. perc: Újabb hazai csere. Völgyi helyére Vankó érkezett.

63. perc: Szatmárit kellett ápolni, aki már vissza is térhetett a pályára.

69. perc: Változtatott a Lombard. Waltner állt be Popin helyére.

75. perc: A Pécs is cserélt. Wietzer helyére Heffler állt be.

78. perc: Kettővel megy a Pécs! Pauljevics remek passza után Frőhlich Roland 12 méterről a kapu bal sarkába rúgta a labdát.

80. perc: James is sárga lapot kap.

84. perc: Szatmári 11 méterről a felsőlécet találta el.

90. perc: Utolsó csere. Frank érkezett Pauljevics helyére.

93. perc: Vége a mérkőzésnek.

Pápa-PMFC 0-2 (0-0)
G.: Pauljevics (54.), Frőhlich (78.)

Sárga lap: Bogunovic (47.), Sluka (52.), ill. James (80.)