Élő közvetítés a Békéscsaba – Honvéd mérkőzésről

Békéscsaba – A végén indult be a kispesti henger.

Előzmények:

Az OTP Bank Liga 6. fordulójában az újonc Békéscsaba ezúttal a Budapest Honvéd együttesét fogadja. A csabaiak a múlt héten, Felcsúton szerezték meg az első győzelmüket, a Honvéd, szervezett játékának köszönhetően, sokkal jobban szerepel, mint tavaly. Zoran Szpisljak, a Békéscsaba trénere elmondta, az egész heti munkát a szombati mérkőzésnek rendelték alá, míg Nagy Gergő, a Honvéd labdarúgója elárulta, számára presztízsmeccs következik.

(fotó:honvedfc.hu)

OTP Bank Liga, 6. forduló

Békéscsaba-Honvéd 1-4 (0-1)
G.: Calvente (53.), ill. Kamber (30., 91.), Youla (58.), Baráth (83.)

Játékvezető: Erdős József (Tóth II. Vencel, Becséri Gergely)

Békéscsaba: Mursits – Bényei, Koszó, Balog Zs., Fábio (Birtalan 79.) – Korudzsiev, Piermayr – Calvente, Szilágyi P. (Kertész 73.), Laczkó – Punosevac

Honvéd: Kemenes – Lovric, Bobál D., Botka (Ignjatovic 81.), Baráth – Nagy G.., Kamber – Holender (Délczeg 65.), Gazdag, Prosser – Youla (Ihrig-Farkas 76.)

Élő közvetítés:

93. perc: Vége az összecsapásnak!

91. perc: Itt a kegyelemdöfés. Prosser szolgálta ki szépen Kambert, aki 10 méterről, senkitől nem zavartatva könnyedén lőtt a kapuba. (1-4)

83. perc: Kettővel megy a Honvéd! Prosser adott középre, majd a kavarodéás után Baráth Botond talált a hálóba. (1-3).

75. perc: Youla fektette el  szépen a védőjét, de ezt követően a kapusba lőtte a labdát, amibe lehet bele is sérült.

68. perc: Laczkó Zsolt 14 méterről centikkel lőtt csak kapu mellé.

58. perc: Újra vezet a Honvéd! Prosser Dániel szöglete után Youla Souleymane maradt egyedül, a támadó 8 méterről nem hibázott. (1-2).

53. perc: Egyenlített a Békéscsaba! Remek kontrát vezetett a Békéscsaba, három támadó lépett ki két védővel szemben, végül Calvente Criado 16 méterről laposan lőtt a kapuba. (1-1).

48. perc: 1658 néző van jelen Békáscabán.

46. perc: Elkeződött a második játékrész.

45. perc: Véget ért az első félidő.

38. perc: A gól óta nem történt említésreméltó esemény, a Honvéd többet birtokolja a labdát.

30. perc: Vezet a Honvéd!  Szögletet követő kavarodás után Prosser Dániel a 16-os bal sárkáról lőtte középre a labdát, a labdába Djordje Kamber tudta beletenni a fejét 6 méterről, ami védhetetlenül a hálóban kötött ki. (0-1).

28. perc: Youla 7 méterről, hatalmas helyzetben mellé lőtt.

27. perc: Továbbra is a fővárosi gárda irányít, de nem igazán tud helyzetekig eljutni.

22. perc: Holender ezúttal távolról próbálkozott, de a labda méterekkel elkerülte a kaput.

16. perc: Prosser badása után Holender 10 méterről fejelt kapu mellé.

15. perc: A Honvéd most beszorította a Békéscsabát.

8. perc: Nagy hazai lehetőség: Szilágyi lépett ki ziccerben jó ütemben, az emelése is sikerült, ám Kamber a gólvonalról mentett.

6. perc: Youla beadására Gazdag érkezett, akinek a lövését előbb Mursits védte, majd a kipattanót kapu fölé vágta.

5. perc: Helyzetek nélkül teltek az első percek, a Honvéd a kezdeményezőbb, de lassan járatja a labdát.

1. perc: Erdős József sípjelére vette kezdetét az összecsapás. A Honvéd indította útjára a labdát.