Elek vezérletével a DVTK átgázolt a Haladáson – VIDEÓ

Miskolc – A miskolci csapat nagyobb különbséggel is győzhetett volna.

Nem kezdődött nagy iramban a találkozó, az első percekben csak ismerkedtek egymással a csapatok. Az első helyzet a Barczi Dávid előtt adódott, aki az alapvonalról tette be volna a labdát Novothny Somának, de a szombathelyi Schimmer Szabolcs kezében elakadt a labda. Iványi Zoltán sípja azonban néma maradt.

Reklamálásra nem sok idő maradt, ugyanis pár másodperc múlva megszerezte a vezetést a DVTK. Egy jobb oldali beadás után Novothny Soma dekázott a tizenhatoson belül, majd hátrahúzta a labdát, amit az érkező Elek Ákos kapásból a kapu jobb oldalába lőtt (1-0). A vezető gól után megjött a diósgyőri csapat önbizalma, és egy ideig egykapuzott, azonban a második gólt nem sikerült megszereznie, pedig Bognár István, Barczi Dávid és Elek Ákos is nagyon aktívan futballozott.

A Haladás támadójátéka nagyon vérszegény volt. A szombathelyi csapat egyetlen lövése Gaál Bálint nevéhez fűződött, aki a 33. percben egy befele csel után a tizenhatos sarkáról célozta meg a hosszú oldalt, de a lövése elkerülte a kaput.

fotó: dvtk.eu

A Haladás kezdte lendületesebben a második félidőt, de ez csak pár percig tartott, mert a DVTK hamar átvette a játék irányítását. Az 50. percben az év egyik legszebb gólját lőhette volna a Diósgyőr. Barczi Dávid húzogatott talppal a baloldalon, visszajátszott Elek Ákoshoz a tizenhatosra, aki sarokkal egyből kiugratta Novothny Somát, de a fiatal támadó estében csak a kapu mellé tudott lőni.

Egy perccel később Elek Ákos megszerezhette volna második gólját, betört a tizenhatosra, megcsinált egy remek cselt, szembe került Király Gáborral, de túl nagy gólt akart lőni, és 7 méterről fölé bombázott. Sok ideje azonban ne maradt a mérgelődésre, mert a következő támadásból összejött a DVTK második gólja. Egy gyors kontratámadásnál Barczi vezette a labdát a bal szélen, visszapasszolta volna a második hullámban érkező Eleknek, azonban rosszra sikerült a passz, de mögötte érkezett Novthny Soma, aki átvette a labdát, majd 22 méterről nagy erővel a kapu bal oldalába bombázott (2-0).

Az első igazán komoly Haladás helyzetre a 64. percig kellett várni. Gaál Bálint vett le egy labdát a tizenhatoson belül, lekészítette a szemből érkező Ugrai Rolandnak, aki a hosszúba tekert volna, de Rados vetődve hárított. Egy perccel később ismét egy Gaál-Ugrai koprodukció után a Hali támadója megcsinált egy cselt, majd Medgyes Zoltán elé tálat, aki közelről lőtt, de a kivetődő Ivan Radosban elakadt a ziccer.

Ahogy az lenni szokott, megbosszulta magát a két kihagyott helyzet, ugyanis a meccs legjobbja, Elek Ákos ismét betalált. A válogatott középpályás Novothny Somát indította (volna), aki lesen állt. A támadó nem mozdult, ellenben Elek rásprintelt a saját labdájára, kilépet ziccerben, majd a jobbra vetődő Király Gábor fölött a kapu közepébe lőtt (3-0).

Az utolsó 20 percben már nem történt említésre méltó esemény, a Haladás játékosai beletörődtek a vereségbe, míg a DVTK sem szakadt meg az újabb gólért. Egervári Sándor csapata megérdemelten nyerte meg a találkozót, és akár nagyobb arányú győzelmet is arathatott volna.

DVTK–Haladás 3-0 (1-0). Az élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!