Edzői értékelések az NB I 20. fordulójából

Magyarország - Királyt éltették, Doll szerint jönnek a gólok.

Igazán érdekes párosítások fűszerezték az OTP Bank Liga 20. fordulóját, így a trénerek értékeléseit sem szabad kihagyni. Hogy mit mondtak az edzők a mérkőzések után? Itt nyomon követhetitek.

Újpest-Videoton 1-0

Nebojsa Vignjevics (Újpest): – Elégedett vagyok, mert ma európai szintű, fantasztikus mérkőzést játszott a két csapat. Egy passz és egy gól döntött, ám ettől függetlenül rengeteg helyzetet, összjátékot és lövést láthattak a nézők. Kár, hogy nem Lencse László lőtte a gólt, de a viccet félretéve sokkal jobban bevált, mint Diagne, hiszen jóval többet hozzáadott a játékunkhoz, lehetőséget biztosított a többi labdarúgónak is, passzolt, helyzeteket alakított ki. Most is az ő révén szereztük a gólt, szóval nagyon aktív futballistáról van szó.

Horváth Ferenc (Videoton): – Nem érzem úgy, hogy vereséget érdemeltünk, de győzelmet sem, mert amelyik csapat ennyi helyzetet kihagy, az nem érdemli meg, hogy nyerjen. Rengeteg helyzetünk volt, de a Jóisten ma nem akarta, hogy mi itt pontot, pontokat szerezzünk. Minden próbálkozásunk elakadt, a kapus remekül védett, viszont boztató, hogy legalább a helyzeteink megvoltak. Fegyelmezetlenebbül játszottunk, mint a Fradi ellen a Magyar Kupában, és ezt egy kontrával az Újpest kihasználta.

Békéscsaba-Ferencváros 0-1

Zoran Szpisljak (Békéscsaba): – A csapatom az elmúlt tizennyolc órában történtek ellenére megállta a helyét. Az első félidőben nehezen találtuk a ritmust, de a második játékrészben megbízható volt a játékunk, többet is kihozhattunk volna belőle. Nincs miért szégyenkeznünk, a Fradi ellen ez jó eredmény. Erre kell építenünk, és a következő fordulókban is meg kell találnunk a lehetőségeket. Eddig is kemény mérkőzéseink voltak, ez a jövőben sem fog változni. Rutinosabbak és tapasztaltabbak vagyunk, sok mindent tanultunk. A mai meccsen is látható volt, hogy a csapat sokkal érettebb játékot játszik,

Thomas Doll (FTC): – Elégedett vagyok, az 1-0 egész jó eredménynek mondható. Megvoltak a lehetőségek, de csakúgy, mint a Magyar Kupában a Videoton ellen, a csatároknak most sem sikerült berúgni a helyzeteket, pedig már az első félidőben eldönthettük volna a találkozót. Természetesen a következő mérkőzéseken jönnek majd a gólok, hiszen nagyon jó támadóink vannak.

Puskás Akadémia-DVTK 1-0

Robert Jarni (PAFC): – Számunkra ez nagyon nehéz mérkőzés volt, az első mérkőzést mindig nagy várakozás előzi meg, különösen amilyen helyzetben vagyunk. A középpályán jól szűrtük az ellenfél támadásait, igazi veszélyt a DVTK szögletei, pontrúgásai, és hosszú beadásai jelentettek. A csapat valódi csapatként működött, segítették egymást a játékosok, biztosak vagyunk benne, ahogy telnek a mérkőzések, csak jobban fogunk játszani. mert több van bennünk. Megérdemelten nyertünk, és bízunk a sikeres folytatásban.

Egervári Sándor (DVTK): – Az első félidőben bátortalanabbul játszottunk, talán a gyorsan bekapott gól – ami egy kézre pattant labda miatt megítélt büntető után esett – jobban megfogta a csapatot, mint ahogy arra számítottam. A második félidőben több erőt mozgósítottunk, rá tudtuk erőltetni az akaratunkat az ellenfélre. A másik oldalon is pattant kézre labda, azonban sajnos mi ebből nem kaptunk 11-est. De nem ezen múlt a mérkőzés, hanem azon, hogy döntő pillanatba nem találtuk meg passzokkal az ékjeinket. Ezen kívül volt kapufánk, adódott lehetőség Barczi előtt, megvoltak a helyzetek, többet ki kellett volna hozni magunkból a második félidőben. Nem az akarattal volt ma baj, sokkal inkább higgadtabban kellett volna a végjátékot felépíteni, ahogy azt a korábbi mérkőzéseken meg tudták tenni a srácok. (dvtk.eu)

DVSC-TEVA-VASAS 4-0

Kondás Elemér (DVSC): – Remekül kezdtük a találkozót, ez is volt a célunk, hogy az elejétől domináljunk és nyomást gyakoroljunk az ellenfelünkre. Nagyon szép találattal szereztünk vezetést, majd a szünetre már háromgólos előnnyel mehettünk. Jól kezdtük a második félidőt is, de van hiányérzetem, mert szerettem volna, ha ismét megzörgetjük a Vasas hálóját. Új igazolásunk, Holman Dávid jó teljesítményének örülünk, azért került ide, mert jó játékosnak tartjuk, ezt várjuk tőle, de tud még ennél is jobban futballozni. Örömteli volt, hogy a szurkolók a nyíregyházi mérkőzés után ezúttal is végig buzdítottak minket, sokat segítettek a csapatnak.

Michael Oenning (Vasas): – Nem gondoltuk volna, hogy ilyen hamar elveszítjük a fonalat. Gyorsan jött a Debrecen első gólja, és utána is sok hibát követtünk el, a szünetig még két találatot szereztek a hazaiak. A második félidőben javult valamit a játékunk, ha akkor belőjük a nagy helyzetünket, akkor tudtunk volna szorosabb eredményt produkálni, ehelyett kontrából kaptunk egy újabb a gólt. Összeszedtük utána magunkat, volt olyan időszak, amikor elfogadhatóan játszottunk, ebből kell erőt meríteni. (dvsc.hu)

Honvéd-Haladás 0-1

Marco Rossi (Honvéd): – Volt egy rossz, tizenöt perces periódusunk. A fennmaradó időben mi voltunk a jobbak, irányítottunk, megvoltak a lehetőségeink. Az említett tizenöt percben a Haladásnak volt két szöglete, meg is szerezték a vezetést. Meg kell, hogy dicsérjem a csapatomat. A Haladás is megdolgozott a győzelemért, de ha nem Király Gábor véd a szombathelyieknél, akkor nem szerzik meg a három pontot.

Mészöly Géza (Haladás): – Nagyon értékes három pontot szereztünk, mert az első meccs mindig nagyon fontos. Az első félidőt jobban kezdtük, meg is voltak a lehetőségeink, elsősorban Halmosi nagy ziccerére gondolok. Pontrúgás után sikerült megszereznünk a vezetést, nagyon fontos volt, hogy a jól fejelő védőm, Wils gólt szerezzen. Vártuk már tőle, hogy eredményes legyen. Utána a Honvéd mindent egy lapra tett fel, jól támadott, hihetetlenül sok helyzetet dolgozott ki. Király Gábort kiemelt dicséret illeti a teljesítményéért.

A Hali-edző mellett a Honvéd-tábor is éltette Királyt! De miért ment oda a nem is játszó Kemeneshez a kapus?

Azt mondja a csabaiak biztonsági főnöke, azután tört ki a balhé, miután átment a hazai ultrák szektorába a Fradi egyik biztonságija

A remekül bemutatkozó Lencse nem akar Diagne lenne, de azt elárulta, mivel lenne elégedett

A rendőrök szerint a biztonságiak nem engedték be szövetségi kapitányt és segítőjét az Újpest-Videotonra

A 20 forduló nézőszámai! Kettővel ugye eleve kevesebben lehettek ott…