Böde szállította a Fradinak a három pontot Gyirmóton

Hegedűs Gábor - 2016. augusztus 17. szerda 20:42
Győr – A hazai szektorban Fradi-szurkolók, hiába védett jól Sebők Zsolt.
Kép forrása: fradi.hu

Az elmúlt körben meglepetésre hazai pályán a Vasas ellen vereséget szenvedő Ferencváros ezúttal annak a Gyirmótnak volt a vendége az OTP Bank Liga 6. fordulójában, amely újoncként győzelem nélkül, az utolsó helyen állt.

A Ferencváros kezdte jobban a mérkőzést – bár igazán komoly helyzetet nem tudott kidolgozni az első tizenöt percben –, ráadásul a zöld-fehéreket ezúttal a szkenner ellen tüntető szurkolók közül is sokan elkísérték, akik a hazai szektorban „foglaltak helyet”, és teremtettek jó hangulatot.

A 18. percben viszont meglett az eredménye a vendégek nyomásának, igaz ehhez kellettek a hazai védők, akik Böde Dániel gólja előtt elaludtak, így a ferencvárosi támadó előnyhöz juttatta a bajnoki címvédőt.

A gólt követően is maradt támadásban a Fradi, több komoly helyzetet is kidolgozott, de Sebők kiválóan állt a lábán, a gyirmóti kapus tartotta életben a hazai gárda reményeit. Az újonc csapat képtelen volt felvenni a ritmust az FTC-vel, csak a védekezésre futotta az erejéből.

A félidő hajrájában Kiss Máté riogatta Dibuszt távoli lövéssel, míg a másik oldalon Varga lövése után lélegezhetett fel a Gyirmót, így egygólos vendég előnnyel vonultak az öltözőbe az együttesek.

A második játékrészt jobban kezdte a Gyirmót, kisebb lehetőségekig is eljutott az újonc gárda, ám a Fradi tartotta az előnyét, de érezhető volt, hogy váltania kell a fővárosi klubnak, ha győzelemmel szeretne távozni.

Bő negyedóra elteltével Böde fejese adhatott volna megnyugvást a zöld-fehér szurkolóknak, de Sebők Zsolt nem először a meccsen óriási bravúrral hárított, így továbbra is nyitott volt a találkozó.

A mérkőzés hátralévő idejében a Fradi tartogatta a labdát, a Gyirmót nem tudott váltani, így nem meglepő, hogy maradt az első félidőben kialakult állás, így a Ferencváros tapad az éllovas Vasasra, míg az újonc továbbra is nyeretlen.

Gyirmót FC Győr-Ferencváros 0-1 (0-1). A találkozó élő közvetítése a linkre kattintva olvasható!