Az Újpest hátrányból fordított a Békéscsaba ellen

Békéscsaba – Nebojsa Vignjevics cseréi győzelmet hoztak.

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, Balog lövése után Balajczának már a harmadik percben tornáznia kellett. Két perccel később már az újpesti kapusa is tehetetlen volt, egy szöglet után Punosevac fejelt gólt az ötödik percben (1-0). A békéscsabai gól után átvette az irányítást a budapesti csapat, de a hazaiak kapusa, Mursits Roland remek formában védett. A 40. percben egy pillanatra egyenlítésnek örülhettek az újpestiek, Bardhi beadása után Diagne sodorta be a labdát a kapuba, de a játékvezető kezezés miatt érvénytelenítette a találatot.

A fordulás után az Újpest mindent megtett az egyenlítésért. Először Heris beadását fejelte mellé Diagne, majd Balogh Balázs megpattant beadása csattant a kapufán. A 78. percben az előbb említett két futballista összjátékából született meg az egyenlítő találat. Balog szabadrúgására Diagne érkezett, aki közelről a kapuba fejelt (1-1). A 85. percben a csereként beálló Mihajlo Perovics közelről a hálóba talált egy kavarodás után, ezzel megfordította a mérkőzést az Újpest (1-2). A lefújás előtt a csereként beálló Sallói Dániel ment el a jobb oldalon, középre tett labdájára Balogh Balázs érkezett, és a hálóba lőtt (1-3.).

fotó: ujpestfc.hu

A lila-fehérek edzője, Nebojsa Vignjevics remekül nyúlt bele a mérkőzésbe, hiszen a csereként beálló Perovics megfordított a találkozót, míg Sallói Dániel gólpassza után már nem kellett aggódniuk a lila-fehér szurkolóknak. Most következik a válogatott szünet, aminek biztosan nem örülnek Újpesten, mivel a csapat zsinórban két mérkőzést nyert, csakúgy mint augusztusban, amikor a Vasas után a Békéscsabát is le tudta győzni.

Békéscsaba-Újpest 1-3 (1-0). Az élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!

FTC-Vasas 5-1 Élő közvetítés a linkre kattintva olvasható