Az NB I 9. fordulója az edzők szemszögéből, 16 vélemény

Magyarország - A Vidinél beérett a munka? Böde jókor volt jó helyen.

Szombaton véget ért az NB I 9. fordulója. A legtöbb gólt Miskolcon láthatták a nézők, míg a legsimább győzelmet a Videoton érte el. Sorozatban kilencedik győzelmét aratta a Ferencváros, pontosztozkodásra került sor Pakson és Szombathelyen, Anagyalföldön cserejátékos döntötte el a három pont sorsát.  Dióhéjban így lehetne összefoglalni a szombati nap eseményeit, de hogy látták az edzők? Összegyűjtöttük!    fotó: vaol.hu  Thomas Doll: „Nehéz hátizsákot cipeltek a játékosok”  Böde találata elég volt a kilencedik Fradi-sikerhez  Kondás remek megérzése döntött a Vasas-Lokin  Így nem bírt egymással a Paks és az MTK  DVTK-PAFC: hányszor lehet azt hinni, hogy vége?  Király volt a hős a Hali-Honvédon  Vasas-DVSC 0-1 Simon Antal (Vasas): – Az első félidőben nem nagyon találtak fogást egymáson a csapatok. A Loki masszív, fizikálisan nagyon erős csapat, a Mészáros-Máté-Sidibe hármassal nagy magassági fölényt tud kiharcolni mindegyik gárda ellen. Nagy Gergő bravúrosan védett az elején, de Berecz lövésénél, ha egy picit jobbra megy a labda még, akkor védhetetlen kísérlet lett volna. Ameddig nem alakult ki a lökdösődés a második félidőben a pálya közepén, nem pörgött fel a meccs, utána lett látványos a játék. Voltak helyzeteink, de Kulcsár extra megoldása eldöntötte a három pont sorsát. Utána már sajnos nem tudunk egyenlíteni, pedig jó lett volna a kispesti siker után ismét nyerni, de az egy ponttal is beljebb lettünk volna. Az első félidőben két ékkel játszott a csapat, rombusz szerkezetet alkalmaztunk, Vidának is be kellett volna lépegetnie a balra, de Könyvesnek is feladata volt annak a területnek a bejátszása. Kiben van gól a Vasas játékosok közül? Csatáraink korábban is bizonyítottak már, reméljük, ezután is így tesznek majd. Novák Csanádnak nem volt könnyű dolga a Máté-Brkovics párossal. Húsz éves lesz, két méter magas, bízunk benne, hogy minél jobban ki tudja majd használni az adottságait, fog még örömet okozni a szurkolóinknak. Picit más pozícióban játszott most. Kevés gólt rúgunk, de azért dolgozunk, hogy meginduljunk felfelé. Kondás Elemér (DVSC): – Változatos, izgalmas meccs volt, azt kaptuk a Vasastól, amire számítottunk. Sokat futottak, agresszívek voltak, igyekeztek a „második labdák” megszerzése után támadásokat kialakítani. Tervünk a győzelem volt, ennek szellemében küldtem a csatársorba a játékosokat a cserék alkalmával. A Vasasnál a két szélső is bekapcsolódik rendre a támadásokba, ezért arra készültünk, hogy ezeken a posztokon sebezhető lesz az angyalföldi védelem. Rögtön a kezdés után bravúrral védett a hazaiak kapusa, de utána is voltak helyzeteink. A győztes gólt szép támadás végén, mélységi beindulás után szereztük meg, így tudtuk megnyerni a nehéz találkozót. Már a meccs előtt jeleztem, a legutóbbi, MTK elleni hazai győzelmünknek akkor lesz értéke, ha ma is megszerezzük a három pontot. Kulcsár eddig nem játszott a sérülése miatt, Tisza sem volt sokáig rendben, egyikükben sem volt még benne egy teljes meccs. Ferenczi rúgást kapott, ráadásul volt már egy sárga lapja, ezért cseréltem le. A védelemben történt változás, Jovanovic feljebb lett tolva, így Mészáros került a védelem jobb oldalára, tökéletesen oldották meg a feladataikat. Kevés gólt lövünk, de a sok kicsi 1-0-ás győzelem hozza a pontokat.  Ferencváros-Békéscsaba 1-0 Zoran Szpisljak (Békéscsaba): – Izgalmas meccs volt, gratulálok a Fradinak a három pontért. A saját játékosaimnak is gratulálok, mert jól küzdöttek. Megcsíphettünk volna egy pontot, de hiányzott a higgadtság. A második félidőben felszabadultunk, és nyomást tudtunk gyakorolni a Fradira. Ha pontosabban passzolunk, talán gólt is lőhettünk volna. Közel voltunk a gólhoz, de hiányzott egy kicsi plusz. Nem nyílhattunk ki teljesen, mert a Ferencváros nagyon jó csapat. Thomas Doll (FTC): – Jól játszottunk egy nullig, utána visszaestünk. Úgy tűnt, mintha minden játékosom egy nehéz hátizsákkal a vállán szaladt volna a pályán. Szerdán-csütörtökön keményen edzettünk, lehet ez benne maradt a srácokban. Az ilyen mérkőzéseken sokszor talál az ellenfél egy gólt pontrúgásból, de örülök, hogy a csapat meg tudta tartani a vezetést. Fontos volt, hogy Pintér Ádám végre pályára léphetett, Haraszti Zsolt is nagyon jól szállt be a mérkőzésbe. Böde Dániel megint jókor volt jó helyen, jelenleg bármit csinál, az nekünk csak jó. Örülök, hogy itt van, és hogy szerződést hosszabbított.  Videoton-Újpest 3-0 Pető Tamás (Videoton): – Megérdemelten győztünk ilyen arányban is, sőt még így is kimaradtak helyzeteink. Helyén kezeljük ezt a győzelmet, aminek akkor lesz igazi értéke, ha a következő fordulókban is nyerni tudunk. Elindultunk egy jó úton, erről már nem szeretnénk letérni. A paksi meccs után úgy éreztük, változtatnunk kell a kezdőcsapaton és a szerkezeten is. Amit egész héten gyakoroltunk, a játékosok megvalósították és jött is az eredmény. Több szerkezetben kell tudnunk játszani ezzel a kerettel, a mai egy volt ezek közül, szerencsére bejött.  Nebojsa Vignjevics (Újpest): – Ha nem is 3-0 arányban, de ellenfelünk megérdemelten győzött ma. Hozzáteszem, a második félidőben rengeteget tettünk azért, hogy az legyen a végeredmény, ami végül lett, gondolok itt a tizenegyesre és a piros lapra. Az első játékrészben jól játszottunk, de sajnos a kapuba nem tudtunk betalálni, néhány esetben pedig feleslegesen egyénieskedtek a játékosok. Szünet után több lehetősége volt a támadásra a Vidinek, mi inkább csak erőlködtünk, nem tudtunk csapatként funkcionálni. Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez! (vidi.hu)  DVTK-PAFC 3-2 Bekő Balázs (Diósgyőri VTK): – Nagyon hektikus, és jó mérkőzés volt, mindkét csapat dicséretet érdemel. A mérkőzés elején bealudtunk, igazából nem értem, hogy miért játszottunk óvatosan és bizonytalanul. Az elején volt pár lehetősége a Puskásnak, ezeket megúsztuk, és utána már voltak olyan jelek, amelyek azt mutatták, hogy több van bennünk. A második félidőre jól jöttünk ki, gólt is szereztünk, aztán pedig még egyet. 80 percig tartott a koncentrációnk, akkor leblokkoltunk, és két hibánkat megbüntette az ellenfél. Az köztudott, hogy pontrúgásból jók vagyunk, a meccs végén jött is egy ilyen lehetőség, aminek köszönhetően a végén megnyertük a mérkőzést. Gratulálok a srácoknak, hihetetlen szériában vagyunk, ami a sérültek és az eltiltottak tömkelegét jelenti.  Robert Jarni (Puskás Akadémia FC): – A mérkőzés biztosan izgalmas volt a nézők számára, csak nem nekünk, mert már megint két arcunkat mutattuk. Az első félidőben megmutattuk, hogy tudunk jól játszani, megvolt az akarat is, csak gólt nem tudtunk lőni. A második félidőben előjött a koncentráció hiány, két gólt kaptunk, ám ezt követően sikerült erőt merítenünk és kiegyenlítettünk. A végén azonban ismét jött egy figyelmetlenség, egy pontrúgás után, és így elveszítettünk egy pontot. (boon.hu)  Paks-MTK 0-0  Csertői Aurél (Paks): -Az első félidőben fölénk kerekedett az MTK, nem tudtuk azt játszani, amit szerettünk volna. Sok volt a pontatlanság, és bár a második játékrészben már biztosabbak voltunk, az előre játékban még mindig akadtak hibáink. Ezen a mérkőzésen egyénileg nem tudtunk pluszt hozzátenni. Nem működött az első félidő nyitott védekezése, ezért a szünetben végrehajtott cserékkel a középpályát igyekeztem stabilabbá tenni, mert az látszott, ha kinyílunk, akkor nagyon gyors kontrákat tud vezetni ellenfelünk. Ennek hatására a másodikban már adódtak lehetőségeink is, igaz az MTK-nak is, így azt mondhatom, hogy értékes egy pontot szereztünk. (paksifc.hu) László Csaba (MTK Budapest): – Debrecenben örültünk volna az egy pontnak, itt nem vagyunk elégedettek vele. Vesztettünk kettőt. Nehéz a Paks ellen játszani, mert nagyon masszívak. Az első félidőben kellett volna eldönteni a mérkőzést, mert a második 45 percben feljavultak, több kontrájuk volt, ezért nem hoztunk be még egy offenzív játékost, mivel féltünk, ha kinyílunk, gólt kapunk. Megbecsüljük ezt a pontot idegenben, de nem jó a szám íze, mert egymás után sokszor megyünk idegenbe. Ehhez hasonló futballt kell játszanunk a következő idegenbeli mérkőzéseinken is. Vukmir és Torghelle kimaradt, de Ramos és Poór jól helyettesítették őket. A csapategységgel elégedett vagyok, és örülök, hogy van már alternatíva az összeállításban. Jó hír az is, hogy Hujber bemutatkozhatott a csapatban. Csak a gól hiányzott a játékunkból, a többivel elégedett vagyok. Ha egyszer-egyszer kijött a Paks, akkor a megszerzett labdákat nem oldalra, vagy hátra játszottuk meg, hanem előre, ennek örülök. A végén már nem akartunk kockáztatni, nehogy az egy pont se legyen meg. Ennyi lehetőségből gólt kellett volna rúgnunk, de sajnos nem sikerült.   Haladás-Honvéd 0-0 Mészöly Géza (Haladás): – Az első félidőben a Honvéd gólt szerezhetett volna, ám szerencsére van egy Király Gáborunk, aki szenzációsan védte a büntetőt. Ráadásul Gazdag lezárta a bal oldalunkat és aa szünet után jobban játszottunk, sok labdarúgóm teljesítménye feljavult, jó néhányszor megbontottuk a kispestiek védelmét. Játékosaim ismét nagyot küzdöttek, ha kellett, kisegítették egymást. Popin például hátul tízból tízszer elfejelte a labdát. Kemény csatát vívtunk, igazi sakkjátszma volt ez a találkozó, nem nyertünk ugyan, de nem felejtsük el: akadt egy erős ellenfél is. És tudjuk, három meghatározó játékosunk is hiányzott. Két motivált gárda futballozott egymással. Úgy érzem, jól helytálltunk, ezúttal is emelt fővel jöhettünk le a pályáról és olyan teljesítményt nyújtottunk, ami még több nézőtt vonz ki a jövő szombati, Vasas elleni meccsünkre. (haladas.hu) Marco Rossi (Budapest Honvéd): – Nyernünk kellett volna, ha a büntetőt nem is számolom, volt öt-hat helyzetünk. A vasiaknak a meccs végén két kavarodás után akadt csak lehetősége, tehát nem felépített támadások után. Nagy Gergő remekül kikapcsolta a játékból Németh Máriót, nem is volt lehetősége a hazaiak játékosának. Többet tettünk a győzelemért, mint a Haladás. Nagyon fájó, hogy egymás után két meccsen is kihagytunk egy-egy tizenegyest. (haladas.hu)