Az MTK kiesőzónában tartotta a bajnokcsapatot

Budapest - Kanta József higgadt, Juhász Roland dühös volt.

Az MTK és a Videoton csatája a szezonkezdet előtt első ránézésre izgalmas párosításnak tűnt, hiszen az előző idény bronzérmeséről és aranyérmeséről beszélhettünk. Az OTP Bank Liga 6. fordulójának zárómeccsén azonban olyan első félidőt produkáltak a csapatok, amit akár gyenge közepesnek is nehéz nevezni. A két egylet olyan szinten kioltotta egymást, hogy sokszor unalomba fulladt a találkozó. Ráadásul támadásvezetésüket egymás hibáira építették, amelyekbe általában be-becsúszott ismét egy újabb hiba. A mérkőzés egyetlen komolyabb helyzetét Feczesin Róbert hagyta ki félórányi játék után, azonban ezen kívül más említésre méltó esemény nem történt az Illovszky-stadionban rendezett mérkőzés első 45 percében.    A szünetben lehet a játékosok is elszégyellték magukat, és vélhetően a két edző is odapirított az öltözőben, mert a második félidő, ha nem is varázslatos, de élvezhető volt olykor-olykor. A helyzetek kialakításában inkább a hazaiak jeleskedtek, Kanta József bivalyerős lökete a keresztlécen csattant szűk egy óra elteltével. Úgy tűnt, pontosztoszkodás lesz a vége, de egy balszerencsés mozdulat után, és Kanta higgadt büntetőjét követően az MTK otthon tartotta a három pontot, egyúttal a kiesőzónában hagyva a Videotont. Amely az utolsó percekben kiállítás miatt csapatkapitányát, Juhász Rolandot is elvesztette – a válogatott védő dühében odaszólt Kassai Viktornak -, nem csak a mérkőzést. A címvédő idei teljesítménye az NB I-ben: 1 győzelem, 0 döntetlen, 5 vereség, 4 rúgott, 9 kapott gól. Siralmas…  MTK-Videoton 1-0 (0-0). Az élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!