NB IOTP Bank LigaFerencvárosFTCMTK

A ráadás utolsó percében bukta el a Ferencváros a 210. Örökrangadót

Szabó László - 2016. szeptember 10. szombat 22:21
Dunaújváros – Pimasz gól Gerától, remek debütálás a koreai csatártól, de!

Az NB I 8. fordulójában az MTK ideiglenes otthonában fogadta a bajnoki címvédő Ferencváros csapatát. A 210. Örökrangadót végül a kék-fehérek 2–1-re megnyerték miután a ráadás utolsó perceiben Torghelle Sándor győztes gólt szerzett.

A szombati összecsapás előtt 86-szor az FTC, 79-szer a kék-fehérek szurkolói örülhettek, 49 alkalommal pedig döntetlen született. Legutóbb áprilisban, a Groupama Arénában találkozott a két csapat, a vendégek akkor Torghelle Sándor találatával, egy ponttal távoztak (2–2).

A válogatott csatár a dunaújvárosi meccsen is jelen volt, ugyanis a kezdőben kapott helyett. A kék-fehérek rutinos támadója a mérkőzés elején a vezetést is megszerezhette volna csapatának, de kapáslövése bőven elkerülte Dibusz Dénes kapuját. A folytatásban azonban alig lehetet további helyzetet feljegyezni, sajnos… A csapatok leginkább egymással és a bíró ítéleteivel, mintsem a játékkal foglalkoztak. A folyamatos támadásépítésről így csak álmodozhattunk. Némi izgalmat előbb Gera Zoltán lövése hozott a játékrész hajrához érkezve, de a 210. Örökrangadó első találatát Gera Dániel szerezte, aki Torghelle passza után lőtt Dibusz válla felett pimasz gólt. A Fradi ezek után sem pörgött fel, így szünetig már nem tudta lefaragni hátrányát.

Thomas Doll kettőt cserélt a szünetben, jelezve mi a szándéka a második félidőben. A Fradi nyári szerzeménye a koreai, Rju Szung Vu szinte azonnal gólt szerezhetett volna, de az MTK szintén új igazolása, Petkovics kapufára tolta az ázsiai első NB I-es lövését. A folytatásban az FTC dominanciája nem hagyott alább, de a gól nem akart összejönni. Az MTK minden erejét a védekezésre összpontosította és próbált olykor kontrákból veszélyt teremteni.

Doll az utolsó szűk fél órához érkezve kockáztatott, támadót vezényelt a pályára, miközben védőt hozott le. A bátor húzás pedig viszonylag korán meghozta gyümölcsét, ugyanis a Fradinak sikerült ledolgoznia a hátrányát. A gólt a két cserejátékos, Djuricin és Rju Szung Vu hozta össze, a koreai támadó első NB I-es meccsén góllal debütált.

A megérdemelt FTC-egyenlítés után úgy tűnt, több fordulat nem lesz az Örökrangadón (Vukmir 77. perces kiállítása eltörpült a legvégén történtek mellett), de mégis! A hosszabbítás utolsó percében egy jogosan megítélt 11-est Torghelle higgadtan értékesített. A találkozó a rutinos támadó góljával pedig tulajdonképpen véget is ért.

MTK–Ferencvárosi TC 2–1 (1–0). Élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!