A Paks könnyedén lépett át a Vasason

Paks – A második félidőre teljesen szétesett az angyalföldi gárda.

Az OTP Bank Ligában a kiesés ellen menekülő Vasas a múlt heti Haladás elleni (1-0) sikerét követően ezúttal a forduló előtt a hetedik helyen álló Paks otthonából szeretett volna pontokkal távozni, ám sikertelenül.

Az mérkőzés első negyedórája kiegyenlített játékot hozott, főleg távoli lövésekkel riogatták egymást a csapatok, kevés sikerrel. A folytatás sem hozott sokkal több helyzetet, a hazai gárda bár átvette az irányítást, ez lehetőségekben nem mutatkozott meg. Főleg a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, fogalmazhatunk úgy is, hogy taktikai csata folyt a pályán.

Amikor már mindenki elkönyvelte volna, hogy gólnélküli döntetlennel vonulnak a küzdő felek az öltözőbe, akkor Koltai Tamás szabadrúgását követően Lenzsér Bence közelről a hálóba talált, így a lehető legjobbkor került előnybe a Paks.

(fotó:Vasas/Facebook)

A második játékrész első tíz perce is eseménytelenül, helyzetek nélkül telt, ám az 58. minutumban szinte a semmiből Bartha László révén megduplázta az előnyét a Paks, így kényelmes helyzetből várhatta a találkozó utolsó fél óráját.

A gólt követően pedig ismét visszaállt a rend, sokáig semmi, majd az újabb találat, a végső kegyelemdöfés Kulcsár Dávid révén. A nem túl magas színvonalú összecsapáson a Paks könnyedén verte az angyalföldi riválisát és tovább tapad a közvetlen élmezőnyre.

Paks-Vasas 3-0 (1-0). Az élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!