A legvégén mentett pontot a Szpari a KTE ellen

Nyíregyháza – Laczkó Zsolt megmozdulása segítette a nyírségieket....

A Nyíregyháza az elmúlt fordulók gyengébb eredményei miatt ismét kénytelen lesz pontot, pontokat gyűjteni, a tavasszal is remeklő Kecskemét viszont ezúttal is nyugodtan játszhat. Már megy a meccs. Hosszú íveléssel kezdtek el próbálkozni a csapatok, eleinte eredménytelenül. Pár perc játék után elkezdett szakadni az eső, ami a vendégeket segítette gólhoz. Vukaszovics passza után Novák fordult le a védőjéről a 12. percben, majd 10 méterről a bal alsóba gurított, kihasználva azt, hogy Balogh nem túl jól helyezkedett, 0-1! A 20 percben, Bebeto révén, tovább növelhette volna előnyét a lila-fehér gárda, a támadó, a cselei után, lehetetlen szögből az oldalhálóba lőtt, ahelyett, hogy középre passzolt volna. Érezni, hogy a kapott gól megfogta a hazaiakat. A küzdelem nagy, harcosan küzdenek a játékosok, viszont sok a pontatlanság. Feszült a játék, volt, hogy Mátyus János is hevesen reklamált a kispad mellől, de csak szóbeli figyelmeztetést kapott. A félidő végéig a küzdelem maradt a főszereplő, de újabb gól már nem született. A második félidőben a hazaiak egyre fokozatosabban helyezték nyomás alá a kecskemétieket, egyenlíteniük azonban csak a legvégén sikerült. A 87. percben Koszticsot buktatta Laczkó, a büntetőt Pekár magabiztosan értékesítette, 1-1!   S. Z.  OTP Bank Liga, 24. forduló Nyíregyháza-Kecskemét  1-1Nyíregyháza, 1500 nézőJátékvezető: Farkas ÁdámNyíregyháza: Balogh – Ivanovs, Kovacsevics, Fodor, Törtei =Arziani, 45.) – Kosztics, Halenár, Zofcsák – Pekár, Seydi (Darcimelija, 45.), Rezes.KTE: Tujvel – Lovrics, Karan, Szkopljak, Laczkó – Radoja, Vukaszovics, Eninful (Gyaga, 54.), Kitl – Bebeto (Fótyik,  (89.), Novák (Szavics, 59.).G.: Pekár (88. 11-esből), ill. Novák (12.)Sárga lap: Fodor (29.) Rezes (58.), Arziani (71.) ill  Lovric (15.), Laczkó (87.)