A DVTK támadott, a Hali gólokat lőtt

Sopron – Ugrai a 93. percben szerezte meg a győzelmet a Halinak.

Nagy iramban kezdődött a találkozó, igaz komoly helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani, inkább a felívelések és a beadások játszottak szerepet. A 32. percben Bognár István került ziccerbe, a kapuból kimozduló Király Gábor elhúzta a lábát, amiért a játékvezető tizenegyest ítélt. A labda mögé Barczi Dávid állt, aki nagy erővel bombázott a kapu jobb oldalába (0-1). A diósgyőri gól után sérülés miatt cserélni kényszerült a Haladás, Martínez érkezett a pályára Thomas Wils helyére.

Pár perccel később összejött az egyenlítés, amikor egy szélről érkező beadásra a megsérült belga testvére, Stef Wils érkezett, és közelről a hálóba lőtt (1-1). A félidő vége előtt Mészöly Gézának második cseréjét is ki kellett használnia, Halmosi Péter helyére Ugrai Roland érkezett. A játékvezető a sérülések és az ápolások miatt hét percet hosszabbított, de újabb gól nem született.

fotó: vaol.hu/haladas

A szünet után a DVTK rátett egy lapáttal, és lendületesen, olykor tetszetősen is futballozott. Bognár István, Koman Vladimir és Elek Ákos uralták a középpályát, rendre tetszetős akciókat vezettek, azonban a befejezésekkel adódtak problémák, ugyanis Király Gábornak nem nagyon kellett bravúrt bemutatnia.

Amikor már úgy tűnt, hogy marad a döntetlent, a hosszabbításban a szombathelyi Ugrai Roland játszott meg egy előrevágott labdát, majd 15 méterről lövésre szánta el magát, a labda irányt változtatott Lipták Zoltánon, és a kapu bal alsó sarkában kötött ki.

A Haladás ezzel megszerezte második tavaszi győzelmét, míg a DVTK ismét kikapott egy olyan mérkőzésen, ahol végig sokkal jobban futballozott, mint az ellenfele.

Haladás-DVTK 2-1 (1-1). Az élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!

Nézőszámok: mennyit segített a Fradi-tábor visszatérése? Adatok a szombati meccsekről